Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

302 miejsce

Otwock walczy z zimą

Kolejny raz zima prawdziwie zaskoczyła mieszkańców Otwocka. Pierwszy raz zaatakowała pod koniec zeszłego miesiąca. Wystarczyły dwa dni, by całe miasto pokryło się grubą warstwą śniegu.

 / Fot. Paola MeninZmiany warunków pogodowych sprawiły, że szybko wiele dróg na terenie powiatu stało się nieprzejezdnych. Czy nasze miasto na pewno poczyniło wystarczająco wcześnie odpowiednie przygotowania przed zimą? Powiatowe i gminne służby drogowe, zgodnie stwierdziły w wypowiedzi dla Tygodnika Regionalnego, że tak. Maria Woźniak z otwockiego ratusza zapewnia, że pługi i piaskarki są cały czas w pełnej gotowości. Niestety, okazuje się, że walka z naturą równa nie jest.

Służby drogowe nie nadążały często z odśnieżaniem wszystkich rejonów i zabezpieczeniem jezdni za pomocą środków chemicznych, dodatkowo zaś całą akcję utrudniały nieustanne opady. A śliskie, ośnieżone jezdnie stały się prawdziwym wyzwaniem dla kierowców. Otwocczanie są zdania, że miasto mogłoby dać z siebie zdecydowanie więcej. Redakcje otwockich gazet niemal każdego dnia otrzymują telefony ze skargami dotyczącymi nieodśnieżonych chodników i ulic. Szczególnie uciążliwy zdaje się być przede wszystkim śnieg i lód na chodnikach, którymi przejście momentami graniczy z cudem. Jednym z mieszkańców składających skargę do redakcji Otwockiego Tygodnika Regionalnego jest Pan Andrzej ze Świdra, który zwraca uwagę na to, że skoro nawet młodzi mieszkańcy mają problem z poruszaniem się pieszo po mieście, to co mają powiedzieć starsze osoby? / Fot. Paola Menin

Prawdziwym problemem stało się dotarcie do pracy czy szkoły na czas. "Parę dni temu dojechanie na uczelnię z Otwocka do Warszawy zajęło mi blisko 3 godziny" - mówi Magda, 21-letnia studentka ze Śródborowa. Mróz i opady śniegu spowodowały znaczne opóźnienia pociągów. Z powodu trudnych warunków na drogach wydłużyły się również kursy autobusów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.