Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26012 miejsce

Otwórz się na Nowy Tomyśl - wystawa Adama Polańskiego w Zbąszyniu

"Otwórz się na Nowy Tomyśl" - pod takim tytułem możemy oglądać wystawę nowotomyślanina - autora zdjęć Adama Polańskiego. W Muzeum Ziemi Zbąszyńskiej i Regionu Kozła zostały udostępnione zdjęcia budynków, których motywem przewodnim są drzwi.

Otwórz się na Nowy Tomyśl - wystawa Adama Polańskiego / Fot. Dorota Michalczak

Otwórz się na Nowy Tomyśl. Nowotomyskie drzwi - pamięć, historia, szczegół...


Adam Polański - nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Tomyślu oraz instruktor nurkowania CMAS.

Przygodę z fotografią zaczął na początku lat 90., idąc śladami starszego brata.

Autor wystawyOtwórz się na Nowy Tomyśl - wystawa Adama Polańskiego / Fot. Dorota Michalczak fotografuje aparatem cyfrowym, ale dość często sięga po aparat analogowy. W latach 2004-2011 jego 167 prac znalazło się na pierwszych stronach krajowych galerii fotograficznych. Wystawiał także m.in. w Warszawie, Łodzi, Częstochowie, Zabrzu, Nowym Tomyślu, Sulęcinie, Pniewach i we Lwówku.

Adam Polański jest laureatem międzynarodowych konkursów fotograficznych organizowanych pod patronatem PSA oraz FIAP, w których zdobył pięć honorowych wyróżnień, a 63 jego prace zostały zakwalifikowane do wystaw pokonkursowychOtwórz się na Nowy Tomyśl - wystawa Adama Polańskiego / Fot. Dorota Michalczak w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Serbii, Francji, Słowacji, USA i w Argentynie.

W drużynowym międzynarodowym konkursie fotograficznym, w dywizji Color Projected, zajął II miejsce, a w drużynowym konkursie Greater Lynn International Exhibition w USA miejsce III.

Zdjęcia jego autorstwa publikowane były m.in. w "Głosie Wielkopolskim" i periodykach "Nurkowanie", "Przegląd Sportowy", "Wprost". Polański jest organizatorem warsztatów i plenerów fotograficznych w swoim mieście.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.