Facebook Google+ Twitter

Otwórz swoje serce na los bezdomych kotów. Apel o pomoc

Poprzednie akcje zbierania karmy na zimę dla bezdomnych kotów, organizowane przy udziale dziennikarzy obywatelskich Wiadomości 24, dowiodły że wrażliwość na los tych zwierząt jeszcze w narodzie nie zaginęła. Jak będzie w tym roku?

"Strażniczka" kociej stołówki, czyli Weteranka - kot, któremu jakimś cudem udaje się egzystować na działkach już kilkanaście lat. / Fot. foto: Ewa ŁazowskaPrognozy specjalistów od przepowiadania pogody przepowiadają wczesną i ostrą zimę. Z ostatnich informacji meteorologicznych wynika, że już w najbliższych dniach mają pojawić się pierwsze tej jesieni przymrozki oraz opady śniegu. Nie jest to dobra wiadomość dla kotów wolno bytujących, tych z działek i tych żyjących na terenach osiedli mieszkaniowych.

Tymczasem "kocia" spiżarnia, w której jako opiekunka bezdomnych kotów gromadzę zapasy karmy na trudny, zimowy czas - de facto świeci pustkami.
Poprzednie akcje zbierania karmy na zimę dla bezdomnych kotów z łódzkich działek, organizowane z aktywnym udziałem dziennikarzy obywatelskich Wiadomości 24 dowiodły niezbicie, że wrażliwość na los tych zwierząt jeszcze w narodzie nie zginęła. Jak będzie w tym roku? Ten kocurek jest zwierzęciem wolno bytującym. Stołówkę dla kotów odwiedza tylko zimową porą. / Fot. foto: Ewa Łazowska

Jako opiekunka bezdomnych kotów mam nadzieję, że miłośnicy futrzaków, a także inni ludzie mający wrażliwe serca, nie pozostaną obojętni na mój apel i wspólnymi siłami uda nam się zapasy karmy zgromadzić.

W tym roku do akcji zbierania karmy dla działkowych bezdomniaków włączył się także portal edukacyjny http://edupelzaki.pl/ I bardzo dobrze. Im będzie nas więcej, tym więcej kotów nie zamarznie z zimna i głodu w czasie nadchodzącej zimy.Tak wygląda kocia stołówka na jednej z łódzkich działek. / Fot. foto: Ewa Łazowska

Jak powiedział kiedyś geniusz Renesansu - Leonardo Da Vinci, najmarniejszy kot jest arcydziełem i w tym powiedzeniu wielkiego artysty nie ma odrobiny przesady. Podobno stosunek do naszych "braci" mniejszych jest miarą naszego człowieczeństwa. Nie ukrywam, że na to człowieczeństwo i otwarte serce dziennikarzy obywatelskich bardzo liczę. Koty z działek z pewnością także.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (22):

Sortuj komentarze:

bs
  • bs
  • 18.10.2011 00:33

Mówiłam o W24 - chyba nie było nam po drodze....
Częstotliwości zachowałam i odezwę się.....
Pozdrawiam.
bs

Komentarz został ukrytyrozwiń

Beatko! Wcale nie uważam, że nasze drogi się rozeszły. Nadajemy przecież w dalszym ciągu na tych samych częstotliwościach fal. Za adresik wielkie dzięki. Telefon mój bez zmian. Koty górą! Wielkie dzięki - Beatko. Pozdrowionka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Iwono! Podpisuję się pod tą myślą obydwiema rękami. Myślę sobie, że część naszego społeczeństwa, która z taką determinacją nienawidzi kotów (także innych zwierząt), tkwi ze swoją mentalnością w pomroce epoki średniowiecza. Według niektórych "miłośników" kotów są one narzędziem w ręku szatana i trzeba je tępić jak zarazę. W końcu koty też ginęły na stosach razem z ich właścicielkami. Stosów, co prawda, już nie ma, ale mentalność "stosowa" pozostała. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
bs
  • bs
  • 17.10.2011 17:20

Ewo!
Pomimo, iż nasze drogi się rozeszły - moje i W24, to o futrzakach nie zapomnę i możesz liczyć na moje wsparcie.
Mam nadzieję, że Twój nr telefonu jest aktualny.
Ewentualnie proszę o kontakt mejlowy - beata.sobiecka@interia.pl
Pozdrawiam i coś dorzucę.
bs

Komentarz został ukrytyrozwiń
Iwona
  • Iwona
  • 17.10.2011 16:55

Kiedyś ktoś napisał,,niejedno zwierze zasługuje na to , żeby umrzeć a niejeden człowiek może tylko zdechnąć" i ja to popieram.Karmię bezdomne koty w miarę moich możliwości i zapewniam, że wolę im pomóc niż jakimś pijakom na ulicy. Zwierzęta nie potrafią mówić i nie mogą się bronić ale są mądrzejsze i inteligentniejsze od niejednego człowieka.Nie mogę słuchać o tym, że trzeba wybierać między ludźmi a zwierzętami, to też istoty żyjące, które czują i kochają.Kiedy w końcu to dotrze do niektórych???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak - Jadziu. Masz rację. Szkoda słów.Najczęściej takie połajanki wychodzą z ust osób, które pojęcia nie mają - co to jest empatia wobec istot żywych. I tych dwunożnych i także tych na czterech łapach. Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ludź i przyrodnik, najpierw w zyciu trzeba zrobić coś dla ludzi, później doradzać innym, jakie akcje charytatywne obydwoje wykonaliście dla tych starych ludzi, proszę o liczne przykłądy...
szkoda słow

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ludź, A co pan (pani) zrobił by zainteresować się losem ludzi starych i bezdomnych skoro udziela mi pan (pani) tego typu porad? Najlepiej zacząć od siebie, bo jak mniemam - w celu ratowania istot słabszych od siebie nie kiwnął pan (pani) nawet palcem w bucie. Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
przyrodnik
  • przyrodnik
  • 14.10.2011 18:40

Rozpasacie te koty, a potem nie chcą łapać mysz i szczurów. Jak tak dalej pójdzie to będą żreć ludzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ludź
  • Ludź
  • 14.10.2011 18:36

Pani Ewo najważniejszy jest człowiek, a koty sobie poradzą jak lwy, tygrysy, niedźwiedzie-bo one mają swój instynkt.
Niech pani lepiej zainteresuje się losem ludzi bezdomnych, samotnych, starych, niepełnosprawnych. Zajmuje się pani fanaberiami jak by nie była pani człowiekiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.