Facebook Google+ Twitter

Otwórzcie w końcu te cholerne archiwa

W przeciwnym razie przez najbliższe lata z tego bagna, gdy Palikot pod rękę z Zyzakiem ogłaszają nam brednie, czy to o Lechu Wałęsie, czy Jarosławie Kaczyńskim, nigdy się nie wydostaniemy. I bez przerwy, latami, będziemy raczeni tym co temu, czy innemu udało się wyciągnąć z czyjejś teczki.

Tematami zastępczymi w obliczu kryzysu i innych prawdziwych wyzwań stojących przed Polską. Więc niech ta fala, po wrzuceniu wszystkiego do Internetu, przeleje się, przetoczy, a potem niech wszyscy wrócą do swoich właściwych zajęć. A na maniaków i kłamców, którzy mimo jawności swoje kłamstwa będą powtarzać, są sądy.

I znów to, co tak dobrze znamy i czym tak łatwo niszczyć ludzi. Budzić złe emocje, jątrzyć. Ktoś dotarł do fragmentów czyjejś teczki. Cytuje fragmenty, pełno niedopowiedzeń, półsłówek, ale już wiemy, że ten z teczki to świnia, szuja. Nie człowiek, którego znaliśmy przez lata, z jego sukcesami i porażkami, z głoszonymi poglądami, tym, co czynił. Ale zwyczajne bydlę. To mówią przecież teczki dostępne tylko dla wybrańców i wtajemniczonych.

To, co w sobotę na oficjalnej konferencji zrobił i powiedział Janusz Palikot, to zwyczajna podłość. Nie mniejsza jednak od tej, z jaką wcześniej traktowali Lecha Wałęsę historycy. Ci historycy, którzy jedną z kluczowych i jaśniejszych dla historii świata XX wieku postaci selektywnym dawkowaniem określonego rodzaju informacji próbowali sprowadzić w te rejony, gdzie dziś Jarosława Kaczyńskiego sprowadza Palikot. I już widać, że ten obłęd się rozlewa. A jeśli nie zatrzymamy go teraz, nie zatrzymamy go nigdy i przez kolejne lata będzie zatruwał nasze umysły.

Nie uda się pokonać tej Hydry bez pełnego otwarcia archiwów i uczynienia ich całkowicie dostępnymi dla wszystkich. Taką możliwość daje dziś internet. Jeśli tego nie zrobimy, będziemy skazani na kolejne rewelacje, których ze względu na obecne ograniczenia w dostępie nie ma ani jak szybko sprawdzić, ani zatamować. Zresztą, gdy po miesiącach okazuje się, że prawda jest całkiem inna, któż o tym pamięta. Sprzedaje się to, że ktoś był świnią, dobre informacje o człowieku mało kogo obchodzą.

Jasne, że nawet wtedy, gdy archiwa będą w pełni otwarte, nasze oceny tego, o czym świadczą te materiały, będą różne. Jedni potraktują je jako świadectwo niewinności i prześladowania. Dla innych te same akta będą dowodem zdrady i szkodzenia innym. Jednak wtedy będziemy mogli sami sobie wyrobić zdanie na ten temat. A co najważniejsze, nie będziemy manipulowani przez wybiórczą lekturę, którą proponują nam dziś rozmaici prestidigitatorzy.

O przeprowadzenie ustawy, która umożliwi szybkie i pełne otwarcie akt, apeluję - odwołując się do zbiorowej odpowiedzialności oraz rozumu - do polityków Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz Lewicy. Wiem, że niełatwo znaleźć dziś wspólny język w jakiejkolwiek sprawie, wiem, że młyny toczącej się nieustannie kampanii wyborczej mielą resztki zdrowego rozsądku. Ale jeśli nie chcecie pogrążyć Polski do reszty w bagnie oskarżeń, zróbcie to jak najszybciej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

"Tu się toczy dyskusja"... I kwitnie sztuka retoryczna. Isokrates by się uśmiał:/

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2009 21:54

Dałem pani szansę, AgnieszkoW.
"Nie chce mi się" - oto wszystko, na co stać rzetelnego dziennikarza.
Oprócz tego niczego - niczego więcej od pani wraz z psem nie oczekiwaliśmy - takie zachowanie było do przewidzenia.

Niech pani pozostanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2009 21:52

Dałem pani szansę.
"Nie chce mi się" - oto wszystko, na co stać rzetelnego dziennikarza.
Oprócz tego niczego - niczego więcej od pani wraz z psem nie oczekiwaliśmy - takie zachowanie było do przewidzenia.

Niech pani pozostanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysztof Wyszkowski kontra Niezabitowska -
http://jankepost.salon24.pl/61,o-niezabitowskiej-lustracji-i-esbekach

"
Byłem i dalej jestem zwolennikiem lustracji. Wczoraj oglądałem panią Niezabitowską w telewizji i przyznam, myślałem sobie – cholera, ją ta lustracja skrzywdziła. Przeżyła dwa okropne lata za nic. Było mi po ludzku przykro, że ja i jej rodzinę coś takiego spotkało. Powtarzam – zakładam, ze wyrok jest sprawiedliwy. "

"... sprawa, z takim finałem, jest argumentem przeciw lustracji? Nie, bo te materiały wyciekają tak czy inaczej. Nie życzą nikomu, aby znalazł się w sytuacji Niezabitowskiej. Ale na szczęście dalej działają sądy. Jeśli nie będzie sądu lustracyjnego, będzie zwykły sąd powszechny, do którego można się będzie odwołać."

Przeżyc dwa okropne lata za nic...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie MKD,
nie zrobię niczego, czego pan ode mnie oczekuje. Powód jest prozaiczny - nie chce mi się.
Jeżeli właśnie wybudzil się Pan z wieloletniej śpiączki, ewentualnie pochodzi Pan z planety K-Pax, proszę użyć wyszukiwarki google, wrzucić nazwisko Kaczyński oraz kilka tzw. key words i wszystkiego się Pan dowie.
Co do wskazywania drogi opierzonym lub nie - może kupi pan sobie psa? On na pewno zaspokoi Pańskie dydaktyczne inklinacje.
kłaniam się pogodnie,
A.
ps.
ech, czy żyje gdzieś na ziemi mężczyzna ktory szanuje swoje własne słowo? Mówię o tym:
"Pozwólcie więc, że nie skomentuję was więcej i pozostanę na własnym poziomie".

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2009 21:10

Pani AgnieszkoW

Ze względu na pani percepcję, na to, że zdołała Pani dostrzec w popiele "ten diament" i dla p.Jadwigi, która zdobyła się na podziękowanie- zejdę na chwilę na poziom.
Diament jest tu po to, by tym opierzonym, którym brak pokory i obiektywizmu- ufryzować piórka i wskazać właściwą drogę.

Bazując na Pani stwierdzeniu (cytuję) "urzędujacy prezydent, kierowany przez brata, wielokrotnie wykorzystywał teczki do walki politycznej. Takie postępowanie okrelam jednoznacznie - szujowatość. Nie zna Pan faktów? Argumentow?..." poinformuję Panią, że - nie znam takich faktów ani argumentów.

Z chęcią poznamy je, zadam więc jeszcze jedno pytanie, a Pani, rzetelnie, jak przystało na dziennikarza - poda przykłady: kiedy, w jaki sposób i gdzie "urzędujacy prezydent, kierowany przez brata, wielokrotnie wykorzystywał teczki do walki politycznej"oraz przykłady "kierowania przez brata"

Pani Jadwidze podpowiem, że nie każdą stronę można przekabacić, a jeżeli ktoś kiedykolwiek czegoś dowiódł chamskim happeningiem to tylko - braku kultury.

___________ mkd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie MKD, urzędujacy prezydent, kierowany przez brata, wielokrotnie wykorzystywał teczki do walki politycznej. Takie postępowanie okreslam jednoznacznie - szujowatość. Nie zna Pan faktów? Argumentow? proszę nie udawać.
Palikot pokazał praktycznie, jak to się robi, i w tym przypadku podniosł się wrzask, ze jest podły. Ale jak latami wykańczano schorowanego noblistę, to bylo ok, prawda?
Szują jest się stale, bez wzgledu na pełniony urząd. To cecha permanentna, to sposob odbioru świata.

Tak, proszę pozostać na swoim poziomie, intelektualnym i kulturalnym. Nie zapytam nawet, co taki diament robi na tym oto Portalu, bo to sprawa nie moja.
klaniam się pogodnie,
A.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"... podobnie jak i pani Jadwidze, pięknej emerytce z Buska Uzdrowiska, że te kilka milimetrów niby przekrętów z wielkim krzykiem ujawnionych nie służyło po to, by wbić zwątpienie w prawdziwość wszystkich akt do szarakowej łepetynki?"

Jako piekna (dziekuję) ale jednak emerytka (ach, ta szarakowa łepetynka)) nie pomnę już, kto i od kogo zaczał ujawnianie. I ile lat toczą się procesy oczyszczające?
teraz doszło do sytuacji, że Palikot urządza przedstawienie, z ktorego wynika, że z treścią teczek mozna zrobic wszystko. Czyli - przekabacić na każda stronę, w zalezności od tego, na którym boku sie leży i w której kolejce do władzy stoi.
A "waadza" jak przypomina pan Marek Fedorowicza - juz od ładnych kilku lat pochodzi z tego afisza, na ktorym rozkoszne dziecie wolności kijaszkiem macha. Co z niego wyrosło?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.04.2009 18:12

Panie Jacku"mariuszu1205" - kto panu, zwykłemu szarakowi dał pewność, podobnie jak i pani Jadwidze, pięknej emerytce z Buska Uzdrowiska, że te kilka milimetrów niby przekrętów z wielkim krzykiem ujawnionych nie służyło po to, by wbić zwątpienie w prawdziwość wszystkich akt do szarakowej łepetynki?

Czy państwo nie wiecie, że Archiwa IPN liczą sobie, gdyby je ustawić rzędem, milimetr po milimetrze, około 80 (osiemdziesiąt!) kilometrów akt? Proszę wziąć kalkulatorek i przeliczyć, ile to milimetrów stojących rzędem jedna tuż za drugą teczek musiałoby SB sfałszować, by tak skutecznie i aż do zachwytu i zapowietrzenia krzykaczy wprowadzić sama siebie w błąd!
Chcecie siebie i kogokolwiek przekonać, że SB za czasów PRL składała się wyłącznie z głupich i aż do tego stopnia pies biegał za własnym ogonem? Piękna teza!

Rozumiem, że by taką udowodnić, pani AgnieszkaW nie potrzebuje posługiwać się intelektem.
Jej stwierdzenie: "żadnych konkretów popierających tezę, dlaczego szuja jest szują, nie doczeka się Pan poza tym jednym - "Szuja, jaki jest, każdy widzi".
No, cóż tu komentować u pani AgnieszkiW?

..... Odmienne zdanie, drogie panie, nie polega na obrzucaniu Najwyższego (póki co) Urzędu w Państwie wyzwiskami bez dania temu racji. Na razie widzę tylko zacietrzewioną fankę czegoś a la performers, która nie potrafi udowodnić czegoś brzydkiego, każąc w to wierzyć a priori tylko dlatego, że to ona sobie tak wymyśliła i chce.
Nie lubię przezywanek. To niskie.

Komuś, kto sieje epitetami nie podając argumentów, kto obrzuca wulgarnymi wyzwiskami i nie ma niczego na usprawiedliwienie, komuś, kto używa słowa "szuja" w stosunku do demokratycznie wybranego Prezydenta w czasie trwania jego mandatu - nikt niczego nie musi argumentować, choć (odpukać) może, na co radziłbym zwrócić uwagę.

Nie jestem na pewno wielbicielem KK ale nie znoszę chamstwa, megalomanii i miałkiego, śmietnikowego niby-dowcipu, nie jestem performersem, ani kiepskiego lotu i żądnym sławy karierowiczem. Pozwólcie więc, że nie skomentuję was więcej i pozostanę na własnym poziomie. Stąd lepiej widać..

_________ mkd

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drodzy Państwo, pozwólcie, że w sprawie teczek zostanę przy swojej opinii - mam powody.

mariuszowi1205 powiem, że słowem tym, nawiązałam do tytułu artykułu oraz wyraziłam swoje emocje.
Przepraszam,... grubszych słów nie zwykłam używać. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.