Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11388 miejsce

Otwórzmy się na pomaganie. Koncerty charytatywne grupy Tamtamitutu

Już 22 kwietnia 2012 roku w klubie muzycznym Kleparz w Krakowie odbędzie się koncert charytatywny grupy Tamtamitutu i przyjaciół. Całkowity dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rehabilitację i dalsze leczenie Asi - chorej dziewczynki.

Krzysiu już nie żyje. Miał 29 lat, pochodził z Rzeszowa i całe życie zmagał się z mukowiscydozą. W każdy swój oddech wkładał mnóstwo siły i energii. Swoją postawą udowadniał, że warto życie wyciskać jak cytrynę, do ostatniej kropli. Był niezwykłą lekcją pokory, ale i uporu oraz determinacji do realizacji swoich marzeń.

Kubuś ma lat 6. Od czterech lat Szpital Dziecięcy w Krakowie - Prokocimiu jest praktycznie jego domem. Jest po chemioterapii, dwóch operacjach, autoprzeszczepie szpiku kostnego, naświetlaniach i wciąż choruje na neuroblastomę.

Asia do 14 roku życia, była szczęśliwym i zdrowym dzieckiem. Dziś, po przebyciu 9 zabiegów samej głowy, drenażu komór, wszczepieniu i wymianie zastawki, rekonstrukcji czaszki, odzyskuje kontakt z otoczeniem. Po trzech wylewach, długo trwającej śpiączce, latach spędzonych w szpitalach, jej ciało powoli wraca do sprawności. Niestety, prawa strona ciała wciąż pozostaje sparaliżowana.

 / Fot. Marcin UrzędowskiTrzy różne postacie i trzy odmienne historie, ale jest coś co łączy naszych bohaterów. Tym czymś jest... muzyka. Muzyka zupełnie innych bohaterskich postaci, które każdego dnia i każdej nocy nie muszą toczyć heroicznego boju o swoje życie, zdrowie, godność, normalność. Niemniej jednak ta grupa ludzi skupiona wokół idei pomagania innym, także prowadzi walkę. Swoją twórczością i charytatywnymi koncertami starają się pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebują. Grupa Tamtamitutu z Krakowa, której liderem od blisko 10 lat jest Marcin Urzędowski, bez przerwy angażuje się w pomoc innym, wciąż dociera do osób, które dzięki ich muzyce otrzymują realną pomoc. Naszych walczących o życie bohaterów nigdy nie poznali. O ich istnieniu dowiadują się zazwyczaj przez Internet.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.