Facebook Google+ Twitter

Otworzyć oczy i zwrócić się ku Białorusi

"Rewolucja na raty" - jeden z filmów dokumentalnych obrazujących rzeczywistość na Białorusi, wyemitowany przez Belsat - pierwszą niezależną telewizję białoruską.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego z jakimi problemami spotkała się Białoruś. Totalitaryzm i łamanie praw człowieka jest podstawowym tematem "Rewolucji na raty" - filmu dokumentalnego zrealizowanego przez młodych niezależnych dziennikarzy. Bohaterami są ich koledzy - młodzi ludzie, którzy organizowali liczne demonstracje i ]stali się ofiarami białoruskiej rzeczywistości. Nielegalnie zatrzymywani i wyrzucani ze swoich uczelni, tracili wiele miesięcy własnego życia, jak i wiarę w to, czy ich walka odniesie choć maleńki sukces. Torturowani i prześladowani starali się wciąż walczyć z reżimem Łukaszenki. Ukazane zostały manifestacje z marca 2006 roku, a także wahania i problemy młodych ludzi w podjęciu kolejnych prób zreorganizowania się i następnych demonstracji.

http://www.youtube.comWybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Okazuje sie, ze prawda dotyczaca sytuacji na Bialorusi prezentowana w polskich mediach jak i zachodnich nie odpowiada rzeczywistosci - patrz tekst ponizej -

Białoruś: kandydat BFN oskarża innych kandydatów

Były kandydat na prezydenta Białorusi, wiceprzewodniczący opozycyjnej partii Białoruski Front Narodowy Ryhor Kastusiau 6 marca podczas zjazdu obwodowego oddziału BNF w Homlu oskarżył innych opozycyjnych kandydatów na prezydenta, że podczas kampanii wyborczej stosowali brudne taktyki, gorsze niż białoruskie władze. Liderów opozycji oskarżył o to, że szantażem lub przekupstwem próbowali zmusić go do rezygnacji z udziału w wyborach i przekazania im swego poparcia. Powiedział, że za rezygnację obiecywano mu wysokie funkcje partyjne albo duże sumy pieniędzy.
Tymczasem białoruskie władze zaprosiły ekspertów OBWE do obserwowania przebiegu procesów sądowych uczestników zamieszek w Mińsku z 19 grudnia – poinformował rzecznik białoruskiego MSZ Andrej Sawinych. Powiedział, że poprzez to zaproszenie Białoruś chce potwierdzić swoją otwartość i stosowanie na procesach międzynarodowych standardów.
A prezydent Alaksandr Łukaszenka udzielił w końcu lutego obszernego wywiadu amerykańskiej gazecie “Washington Post”, w której pracuje żona min. R.Sikorskiego – A. Applebaum (5 marca pokazała go białoruska telewizja państwowa). Prezydent oświadczył, że sankcje nałożone na Białoruś przez USA i UE nie zmieniły jego przekonania o słuszności postępowania 19 grudnia i zapewnił, że w razie powtórki takich wydarzeń postąpiłby dokładnie tak samo.

za: osw.waw.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że przypominasz. Porównanie z Ukrainą - słyszę tu pierwszy raz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.