Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12014 miejsce

Otyli wpędzają nas w koszty

W Newsweeku ukazał się artykuł przedstawiający jakie obciążenia ekonomiczne idzie w parze ze zbędnymi kilogramami. W Polsce szeroko rozumiane problemy z otyłością kosztują podatników prawie 25 mld zł rocznie.

http://www.newsweek.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=29498 / Fot. screenProblemy z nadwagą są coraz większą plagą w Polsce. Autorzy artykułu zwracają uwagę, że już u 19 proc. naszego społeczeństwa wskaźnik masy ciała przekracza 30 BMI - co stanowi medyczną definicje otyłości.

Obciążenia ekonomiczne dla państwa są powodowane przez problemy jakie niesie ze sobą zbyt duża tusza - otyli żyją krócej, znacznie częściej od szczupłych zapadają na kosztowne w leczeniu schorzenia, a wedle niektórych badań nie dorównują im także pod względem wydajności pracy. - czytamy w artykule.

Podsumowaniem tekstu w Newsweeku są dane, przytoczone z raportu przeprowadzonego przez prof. Barbarę Krzyżanowską-Świniarską - Potencjalnie każdy z ponad 7,2 mln Polaków o indeksie masy ciała przekraczającym 30 kosztuje więc w sumie 3218 zł rocznie (bez uwzględnienia inflacji). - kwitują autorzy artykułu.

Pełny artykuł w Newsweeku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

otyli mogliby się poczuć urażeni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.