Facebook Google+ Twitter

Otylia chce trenować z węgierskim mistrzem

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-10-18 21:21

- Nie zamierzam się poddawać. Chcę walczyć o dobry wynik na igrzyskach w Londynie - zapowiada Otylia Jędrzejczak.

Otylia Jędrzejczak nadal jest na zasłużonym urlopie po igrzyskach. Zaczęła jednak pływać, bo trudno jej żyć bez wody / Fot. Grzegorz jakubowski/PolskaPo starcie w Pekinie jej dalsza kariera stała pod znakiem zapytania. Najlepsza polska pływaczka w historii nie obroniła w stolicy Chin złotego medalu na 200 m st. mot. Rywalki zrobiły ogromny postęp. Padł rekord świata, Otylia zaś nie poprawiła nawet swojej życiówki. Polka, która zajęła 4. miejsce, nie wykluczała, że zakończy karierę.

Otylia o tym już nie myśli. Ma pomysł na dalsze treningi. Rozważa wyjazd do Budapesztu na konsultacje u Gyoerga Turiego. To człowiek, który stoi za jednym z największych fenomenów pływania w Europie - Laszlo Csehem. Trzykrotny wicemistrz olimpijski z Pekinu jest porównywany do Michaela Phelpsa. Ostatnio ogromny postęp zrobił w stylu motylkowym, czyli ulubionym stylu Otylii.

Jakie metody ma Turi? - Trzeba dużo pływać i mało mówić - żartował przed igrzyskami w rozmowie z "Polską" Cseh. Turi trenował choćby Ewę Risztov, która przed igrzyskami w Atenach była uważana za główną rywalkę Polki. Risztov nie kryła, że przepływa ponad 3 tys. km rocznie. Szkoła węgierska jest dosyć tajemnicza, ale wiadomo, że opiera się na ciężkiej pracy, czasem na granicy zdrowego rozsądku. Dwa lata temu, podczas ME w Budapeszcie, kilka dni przed startem Węgierka Beatrix Boulsewicz pływała mordercze odcinki 20 x 100 m delfinem.

Przed Pekinem Otylia pokonała 2,5 tys. km. Gdyby przeszła do szkoły węgierskiej, musiałaby zostawiać dużo więcej potu w wodzie. - Trudno mi to komentować, bo Otylia nie konsultowała ze mną swoich planów - przyznaje trener Paweł Słomiński. Od igrzysk spotyka czasem swoją zawodniczkę na basenie. Jędrzejczak powoli wraca bowiem do pływania, ale na razie wtedy, kiedy chce. Chodzi też na siłownię, choć ostatnio ma przerwę.

Dowiedz się więcej na stronach Polska.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.