Facebook Google+ Twitter

Otylia Jędrzejczak kończy karierę

Trzykrotna medalistka olimpijska w pływaniu, Otylia Jędrzejczak, postanowiła zakończyć karierę. Zawodniczka oświadczyła, że sport nie daje jej niezbędnego zastrzyku adrenaliny.

 / Fot. Archiwum Polskapresse30-letnia zawodniczka po igrzyskach olimpijskich w Londynie pozwoliła sobie na długi odpoczynek. Z czasem stwierdziła, że nie będzie już podejmować próby powrotu do pływania. − Brakuje mi adrenaliny i będę jej szukała w innej sferze życia. O pracę zawodową będę zabiegać, kiedy w lipcu wrócę z Soczi. Po dwóch kierunkach studiów w Polsce mam sporą wiedzę i doświadczenie. Jestem przedsiębiorcza, chętna do pracy, nie boję się wyzwań, bo sport nauczył mnie wygrywania i przegrywania - powiedziała Otylia Jędrzejczak.

Obecnie była rekordzistka świata studiuje zarządzanie sportem w ramach międzynarodowego uniwersytetu olimpijskiego w Soczi.

Otylia w swojej karierze odnosiła wiele sukcesów. Za największy uważa się złoty medal olimpijski w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym, zdobyty podczas igrzysk w Atenach. W 2004 roku urodzona w Rudzie Śląskiej pływaczka zdobyła też srebro w wyścigu na 100 metrów stylem motylkowym, oraz na 400 metrów stylem dowolnym. Jędrzejczak ma też na swoim koncie dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw świata, oraz osiem złotych, cztery srebrne i trzy brązowe medale mistrzostw Europy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.