Facebook Google+ Twitter

Otylia popłynie w Łodzi! Weekendowy mityng 304 pływaków

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-10-27 07:55

W nadchodzący weekend na basenie przy ul. Styrskiej 22/24 zostaną rozegrane kolejne zawody pływackiego Grand Prix. To już szósta edycja mityngu, organizowanego przez Łódzki Okręgowy Związek Pływacki, obchodzący w tym roku jubileusz 75-lecia.

Początek w sobotę o godz. 10, kolejne konkurencje od godz. 17 oraz w niedzielę od godz. 10. W zawodach wystartuje aż 304 pływaków z 57 klubów. Kibiców zwykle przyciągają gwiazdy. Po raz kolejny łodzianom pokaże się więc ścisła czołówka polskich pływaków.

Zobaczymy więc złotych medalistów ubiegłorocznych mistrzostw świata z Kanady - Otylię Jędrzejczak oraz Pawła Korzeniowskiego. Trzeba pamiętać, iż ten duet ma również na koncie medale tegorocznych mistrzostw kontynentu w Budapeszcie. Z tej okazji Otylia otrzyma biżuterię, Korzeniowski komplet kijów golfowych, zaś trzeci mistrz Europy z Węgier, żabkarz Sławomir Kuczko - torby sportowe.

Przewidziano mnóstwo atrakcyjnych nagród, ufundowanych przez sponsorów. Najlepszy zawodnik lub zawodniczka łódzkiej imprezy otrzyma efektownego laptopa. Tradycyjne wyróżnienia przypadną w udziale czołowym dziesięciu pływaczkom i pływakom oraz trenerom dwójki najlepszych. Na zwycięzców klasyfikacji czeka 1200 złotych netto. Rzecz idzie więc nie tylko o sportową satysfakcję. Nie zabraknie również najzdolniejszych łodzian, na czele z Aleksandrą Urbańczyk, Mateuszem Matczakiem i Luizą Hryniewicz.

Te zawody są niezwykle ważne dla organizatorów, gdyż ostatnio dowiedzieliśmy się, iż w przyszłym roku z cyklu wypadnie jedna edycja Grand Prix. A już dzisiaj wiadomo, że miejscem rywalizacji będzie Łódź lub Kraków. Mamy nadzieję, że podobnej rangi zawodów będzie w Łodzi coraz więcej.
(bart)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

*Otylia popłynie w Łodzi* - będzie wiosłować czy pilotować (dyrygować)? Nareszcie Łódź popiera sporty zwiazane z nazwą...
Przy okazji - czy zwróciliście uwagę na słowo *mityng*? Wszystkie ang. słowa z -ing* przechodza w polskie równiez z tą końcówką. Jeśli słowo zawiera zdwojenie (ss, pp, nn, ll), to w naszym języku redukujemy je. Ale nie znam drugiego przypadku na zmianę omawianego zakończenia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.