Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

4728 miejsce

Otyłość jedną z głównych przyczyn uczucia senności

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-06-14 12:44

Opublikowane ostatnio badania w Ameryce wykazały, że nadwaga przyczynia się do powstawania uczucia zmęczenia u ludzi z nadmiarem kilogramów. Uznano, że otyłość oraz depresja to dwie główne przyczyny odczuwania zmęczenia w ciągu dnia.

Ponadto, badania na 1,741 dorosłych jednoznacznie wykazały, że nadwaga oraz nadmierny stres emocjonalny powodują „epidemię” pragnienia oddania się w ramiona Morfeusza.

Niewystarczająca ilość snu oraz problemy z nocnym odpoczynkiem mają natomiast związek z wysokim ciśnieniem krwi, chorobami serca, przypadkami wylewów, depresją, cukrzycą, nadwagą i wypadkami w miejscu pracy.

W związku z tym naukowcy uważają, że w przypadku nadwagi i odczuwania ciągłego smutku, problemy z zasypianiem powinny być priorytetami w działaniach mających na celu zapobiegnięcie medycznym komplikacjom.

Kolejne badania, w których wzięły udział 222 osoby, potwierdziły występowanie nadmiernej senności u bardzo wielu ludzi w porze od wschodu do zachodu słońca.

Zaobserwowano, że u tych uczestników badań, którzy odczuwali częstą senność w porze codziennych aktywności, spadek wagi znacząco przyczynił się do zmniejszenia senności w ciągu dnia.

Trzecie badania, przeprowadzone na grupie 103 ochotników, również nie pozostawiły żadnych wątpliwości co do tego, że nadwaga i bezsenność są nieodłącznym towarzyszem ponadnormatywnej senności w ciągu dnia.

Źródło: ScienceNews.pl

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.