Facebook Google+ Twitter

Outline Colour Festiwal

Już od najbliższego wtorku Łódź zamieni się w miasto graficiarzy - zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorskich. A wszystko to za sprawą odbywającego się w mieście międzynarodowego festiwalu graffiti - Outline Colour Festival.

 / Fot. materiały prasowe ze strony organizatoraW dniach 1-6 września odbędzie się ósma już edycja Outline Colour Festival. Jego organizatorzy chcą przekonać ludzi, że graffiti to nie bezsensowne mazanie po ścianach czy wulgarne napisy, ale ciekawe i kolorowe malunki, które mogą stać się sztuką.
Uczestnicy imprezy będą mieli okazję spotkać się ze znanymi twórcami z całego świata oraz pokryć swoimi malunkami m.in. garaże na Radogoszczu, przejścia podziemne i ścianę przy Dworcu Łódź Kaliska, wagony PKP czy betonowe płyty i ściany w Parku Baden-Powella. Oprócz tego będzie można pobawić się w rytmie polskiego, brytyjskiego i amerykańskiego hip-hopu.
Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć bezpośrednio na stronie organizatora: http://www.outlinecolourfestival.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Może dla niektórych graffiti jest sztuką, aczkolwiek ma chętnych do naśladowania, szczególnie na ścianach zabytków, w różnych miejscach publicznych na których moje pokolenie mówiło po prostu wandale. (vide: moja galeria zdjęć z Wrocławia).
Jestem przeciw szpeceniu, nawet przez utalentowane osoby, miejsc publicznych! Tak, mamy we Wrocławiu pokryte malunkami m.in. garaże na wszystkich osiedlach, przejścia podziemne i ściany przy Dworcu Głównym, wagony PKP czy betonowe płyty i ściany budynków, okna wystawowe i również na świeżo odrestaurowanych zabytkowych kamienicach.
Cała ta sztuka sprawiła, iż centrum Wrocławia wygląda jak slamsy w Londynie i Nowym Jorku. Uważam, że graffiti powinno być traktowane jako niszczenie mienia - pewnie jest, bo nie są "upiększane" budynki monitorowane. Po drugie, o ile organizatorzy chcą kogoś przekonać co do artyzmu graffiti, to powinni zadbać,aby farby były ZMYWALNE !!! De gustibus non est disputandum i dlatego chcę mieć prawo do usunięcia "sztuki" ze ścian mojej klatki schodowej czy samochodu. Nawet, jeżeli została wykonana przez szalenie utalentowanego artystę. Dla mnie konieczność codziennego i przymusowego przebywania wśród tej "sztuki" to po prostu gwałt psychiczny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poproszę o poprawienie. To jest 8 edycja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.