Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

1270 miejsce

Outsourcing kadrowo-płacowy - zalety i wady

Przekazanie przez firmę zewnętrznemu podmiotowi obowiązków związanych z prowadzeniem aktywności gospodarczej ma na celu odciążyć przedsiębiorstwo, aby mogło ono w pełni skoncentrować się na podstawowych celach swojej działalności.

Outsoourcing kadr i płac zalety i wady / Fot. outsourcing-kip.pl Przekazanie przez firmę do wykonania zewnętrznemu podmiotowi określonych obowiązków związanych z prowadzeniem aktywności gospodarczej ma na celu przede wszystkim odciążyć przedsiębiorstwo, aby mogło ono w pełni skoncentrować się na podstawowych celach swojej działalności.

Ze względu na rozmiar obszaru powierzanego przez pracodawcę wyspecjalizowanemu podmiotowi, można wyróżnić outsourcing pełny, polegający na korzystaniu z kompleksowej obsługi określonej sfery działań firmy, i outsourcing selektywny, w którym są świadczone jedynie niektóre czynności z danego zakresu.
Jak znaleźć rzetelną firmę outsourcingową ?

W outsourcingu przedsiębiorcy najczęściej poszukują możliwości zwiększania skuteczności podejmowanych przedsięwzięć oraz obniżania kosztów, które są przeznaczane na nieprodukcyjne odcinki działalności organizacji. Do tych odcinków należy zaliczyć szeroko pojętą administrację, której część stanowi obsługa pracowników w zakresie kadrowo-płacowym. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych jest tzw. outsourcing kadrowo-płacowy.

Wdrożenie outsourcingu kadrowo-płacowego upraszcza strukturę pionu finansowego firmy oraz zwalnia ze stałej konieczności interpretowania zawiłych przepisów i śledzenia zachodzących w nich zmian.
Zalety

1.Redukcja kosztów związanych z dziedzinami działalności przedsiębiorstwa, które nie są kluczowe – możliwość zmniejszenia stanu zatrudnienia na tzw. stanowiskach administracyjnych, oszczędności wynikające z braku konieczności zakupu i aktualizowania oprogramowania kadrowo-płacowego/księgowego oraz finansowania szkoleń pracowników np. na temat zmian w prawie pracy, podatkach i ubezpieczeniach.

2. Zwolnienie pracowników z wykonywania czasochłonnych czynności administracyjnych, a tym samym skupienie uwagi na realizacji celów strategicznych firmy.

3. Dostęp do sprawdzonych specjalistów zatrudnionych w firmie outsourcingowej

4. Brak obowiązku przeprowadzania kosztownej i czasochłonnej rekrutacji specjalistów, np. z zakresu kadr i płac

Wady

1. Ryzyko uzależnienia się przedsiębiorstwa od firmy outsourcingowej.

2. Utrata części własnego wyspecjalizowanego personelu, którego odzyskanie w przyszłości może być trudne

3. Niebezpieczeństwo znaczącego podniesienia cen za usługi świadczone przez firmę zewnętrzną

4. Ryzyko nieoczekiwanego zakończenia działalności przez firmę świadczącą outsourcing

Chcesz wiedzieć więcej o outsourcingu kadr i płac, zajrzyj na naszego bloga firmowego:http://outsourcing-kip.pl/wiadomosci


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.