Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5607 miejsce

Outsourcing rozwiązaniem dla mikroprzedsiębiorstw?

Są koszty, które przedsiębiorca musi ponieść, niezależnie od profilu działalności. Są też takie, które ponosi celem zwiększenia efektywności działania firmy. Czy outsourcing jest rozwiązaniem pozwalającym te koszty obniżyć?

Polski sektor MSP


Sektor małych i średnich przedsiębiorstw dźwiga na swoich barkach całą polską gospodarkę. Zgodnie z raportem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z roku 2011 mikroprzedsiębiorstwa stanowią 99,8 proc. wszystkich działających w Polsce firm, z czego 96 proc. stanowią mikrofirmy. Jako mikrofirmę rozumiemy przedsiębiorstwo zatrudniające od 1 do 10 pracowników, osiągające roczny obrót w kwocie nie wyższej niż 2 mln euro.

Większość usługodawców, z których każdy z nas korzysta na co dzień, należy do sektora MSP - piekarz produkujący nam chleb, właścicielka osiedlowego warzywniaka, taksówkarz. Duża część nas (2/3 ogółu) pracuje u mikro lub małego przedsiębiorcy. W dobie dofinansowań z programów Unii Europejskiej powstaje coraz więcej biznesów, szczególnie w branży handlowej i usługowej
(odpowiednio 37,7 proc. i 35,4 proc. udziału).

Koszty prowadzenia małej firmy


Koszty prowadzenia firmy są uzależnione od jej profilu, sposobu opodatkowania i jeszcze innych czynników. Jedno co łączy wszystkie firm, to konieczność regularnego rozliczania z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, a także - szczególnie w przypadku nowo powstających firm - koszty pozyskania i obsługi klienta. Młody stażem przedsiębiorca statystycznie najczęściej zleca księgowość zewnętrznej firmie. Jest to bezpieczne rozwiązanie, niewiele osób zna przepisy podatkowe na tyle, by być w tym zakresie w pełni samowystarczalnym.

Zależnie od miasta i standardu usług miesięczna opłata, jaką pobiera od nas księgowa, waha się od 150 do nawet 300 zł. W tej cenie zawiera się zazwyczaj obsługa 10-15 dokumentów księgowych i spełnia to w większości przypadków potrzeby małych przedsiębiorstw.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Przestępców zamiast leczyć, wsadza się do więzienia na nasz koszt! Na głowę jednego więźnia wychodzi miesięcznie ponad 3000 zł. Ile ma przeciętny obywatel?! I tych wypaczeń można wyliczać bez końca.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Może to być jedna z metod prowadzenia przedsiębiorstwa. Podstawą dobrego działania firm powinna być samoregulacja rynku pracy i gospodarki. A to zapewniają zdrowe ustawy. W chorym państwie opartym na koncesjach i odgórnej socjalistycznej regulacji nie widzę większych możliwości. W państwie, gdzie porobiły się zamknięte klany, trudno przebić się młodemu przedsiębiorcy. Wszystko usztywnione i sparaliżowane, zakleszczone. Sądownictwo i z tym związane jako sztandarowy wzór.

Komentarz został ukrytyrozwiń
scooby
  • scooby
  • 18.01.2012 18:45

Nie outsourcing tym małym przedsiębiorstwom jest potrzebny, tylko niższe podatki i inne daniny, a także stabilny kurs euro w moim przypadku.
Autorka tak pisze, jakby to było panaceum na bolączki przedsiębiorcy. Mam księgową spoza firmy, za lokal nie placę, bo firma w domu, a i tak ledwo zipię.Jakieś nowe pomysły na pełnię szczęścia?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Tomasz Zaborowicz
  • Tomasz Zaborowicz
  • 18.01.2012 12:26

To, czy się outsourcing opłaci wprowadzić w firmie można sprawdzić za darmo. Są na to pieniądze z unii dla małych i średnich firm. więcej: bpo.sekwencja.org

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jest tylko jeden minus outsourcingu o ktorym przekonuja sie w doswiadczonym w tym procederze Panstwie niemieckim wrobieni w ten system bezrobotni. Bezrobotnym proponuje sie kursy na koszt agentury pracy, pomaga w poczatkowej fazie finansowo (w wysokosci nie przekraczajacej zasilku) i czeka na efekt. plajta nastepuje wkrotce. Jest niejako zaprogramowana, poniewaz jednoosobowa firma tokarska, tokarza, ktory dotychczas pracowal jako ten sam tokarz na tym samym stanowisku pracy w tej samej firmie zagrozonej plajta, zostaje bez zamowien na usluge i plajtuje. Ale korzystnie finansowo dla Panstwa: Panstwo plajtowiczowi przedsiebiorcy, kapitaliscie, nie musi wyplacac zapomogi dla bezrobotnych. Ani grosza.

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytacz
  • czytacz
  • 17.01.2012 16:55

Makabra, makabra. Podane koszty są wzięte z syfitu. Na temat outsourcingu tyle co kot napłakał w stosunku do treści. Materiał nie przygotowany i nie przemyślany.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.