Facebook Google+ Twitter

Owacje na stojąco w Teatrze Polskim w Warszawie!

10 grudnia br. na deskach Teatru Polskiego w Warszawie wystąpili światowej sławy rosyjscy i polscy muzycy: Yuri Bashmet, Alena Baeva oraz Andrzej Bauer w towarzystwie orkiestry Sinfonia Varsovia pod batutą maestro Grzegorza Nowaka.

 / Fot. Media MetropolisWyjątkowy wieczór otworzył gospodarz wieczoru Andrzej Seweryn, który powitał zgromadzonych gości oraz podziękował sponsorom koncertu, patronom kultury rosyjskiej w Polsce. Wśród gości specjalnych obecnych tego wieczoru w Teatrze znaleźli się m.in. Aleksander Miedwiediew – Wiceprezes Zarządu OAO Gazprom, Dyrektor Generalny OOO Gazprom Export i Przewodniczący Rady Nadzorczej EuRoPol Gaz, Kazimierz Nowak – Prezes Zarządu EuRoPol GAZ oraz przedstawiciele sektora gazowego w Polsce. Swoją obecnością wydarzenie uświetnił również Jego Ekscelencja Aleksander Aleksiejew, Ambasador Rosji w Polsce.

Koncert był wyjątkową okazją, by na jednej scenie zobaczyć tak wielu wspaniałych rosyjskich i polskich artystów. Pierwszą część wieczoru otworzył Karnawał rzymski Hectora Berlioza w wykonaniu orkiestry Sinfonia Varsovia pod dyrekcją maestro Grzegorza Nowaka. Kolejnym utworem były Wariacje rokoko Piotra Czajkowskiego, które zaprezentował jeden z najlepszych polskich wiolonczelistów Andrzej Bauer. Fenomenalnym wykonaniem Introdukcji i rondo capriccioso Camille Saint-Saënsa
tę część zamknęła Alena Baeva – wybitna skrzypaczka, laureatka XII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Druga część koncertu należała do Yuri Bashmeta – przez wielu uważanego za najznakomitszego altowiolistę świata i najbardziej charyzmatycznego muzyka Rosji. Maestro Bashmet wykonał utwór Harold w Italii Hectora Berlioza, a po jego występie oklaski nie milkły przez kilkanaście minut. Niestety z powodu nagłej choroby, na scenie nie mógł pojawić się pianista Boris Berezovsky. Niezwykły wieczór w Teatrze Polskim zakończyły długie owacje oczarowanej publiczności.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.