Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6901 miejsce

Owce sprzedam! Owce!

Środkowa Francja. Autostrada. Drogowskaz na St. Benoit-du-Sault. Pora obiadowa. Decyzja? Skręcamy! Pierwsza lepsza wioska francuska, a tam taka niespodzianka - targ owiec! Owce chude, grube, z długą sierścią, krótką, małe, duże...

1 z 8 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Owce beczą sobie w boksach, a właściciel pilnuje... fot. Tomasz Fedor
Owce beczą sobie w boksach, a właściciel pilnuje... fot. Tomasz Fedor

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Dzięki za komentarze. Wg mnie koza meczy. A może i beczy. Nie wiem. Subtelna różnica. Co do dojrzałości serków, to zależy. Niektóra pachną tak intesywnie, że nie wezmę ich do ręki, a niektóre pachną równie intensywnie, a się nimi zachwycam.
Powiem tak: serków lepszych nad pleśniowe nie ma;)
Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus stawiam za trójkę. Zdjęcie rewelacja :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Meczenie czy beczenie? To pytanie, na które łatwo znalazłem odpowiedź. Jak niewielu ludzi, którzy mieszkają w mieście wojewódzkim, mam przyjemność obcować na co dzień z prawdziwą kozą. Aby znała maniery, dostarczam jej różnych lektur, a najczęściej kobiece gazety, w których są specjalne dodatki o zasadach kulturalnego zachowania. Można się tam dowiedzieć, że zakładanie nogi na nogę jest niewskazane ze względów zdrowotnych, bo krążenie hamuje w łydkach i krew się wtedy w biodrach rozpycha jak ta, nie przymierzając, baba w kolejce po salceson wołowy. Ale to nie wszystko. W takiej gazecie są również artykuły poważne, które kobietom dają dużo do myślenia. Na przykład taki temat: „Pozycja kobiety w świecie mężczyzn widziana przez pryzmat obcowania płciowego”. Temat, który można dyskutować godzinami nawet w gronie mieszanym. Ale są tam również porady językowe, pomagające kobietom zrozumieć na przykład subtelną różnicę miedzy słowami „dziękuję” a „thank you”. Takie rady są bardzo przydatne w życiu codziennym, więc moja koza różne takie zwroty ćwiczy na głos, a gdy tego słucham, wyraźnie brzmi to jak beczenie. Więc stąd wnioskuję, że beczenie bierze górę na meczeniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

super:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Moja koza ma nieznośny nawyk zaglądania mi przez ramię, gdy siedzę przy komputerze i przeglądam publikacje w w24. Czasem myślę, że jej chodzi o te sprośne obrazki i filmiki, które wiem że ogląda pod moją nieobecność na YouTube, a mnie tego żałuje, zołza jedna. Ale tym razem zainteresowała się owczą galerią Tomasza, która ją tak wciągnęła, że mimo nalegań z mojej strony nie chciała wrócić do swojego „domu” na balkonie. A było to tak.
Na widok baraniej trzody zamkniętej w prowizorycznych zagrodach, ponumerowanej i opisanej fachowo, najpierw się zarumieniła, a potem beknęła głośno, jakby mi chciała powiedzieć, że szczęśliwa jest nad życie, bo jej nikt na siłę w kojcu nie zamyka, może chodzić i robić co tylko jej się żywnie podoba, może radia słuchać, telewizję oglądać, gazety czytać, słowem korzystać z życia. Tylko z chodzeniem do butików jest pewien problem, bo nie ma nigdy pieniędzy, podobnie zresztą jak ja.
Z uwagą wysłuchałem tych jej zwierzeń i pytam, co jeszcze ją tak zainteresowało w Tomaszowej galerii. A ona pobekiwaniem i kiwnięciami głowy mówi mi, że zaimponowały jej dwa barany, z którymi właściciele z trudem sobie radzili na wybiegu, mimo, że były na mocnych smyczach. Ale, jej zdaniem, nie były to barany zwykłe, tylko barany wyścigowe, które treningu zażywały pod okiem trenerów. A o tym, że zawody szykowano świadczyć miał, jej zdaniem, stół pełen serowych nagród, który rozstawiono na mecie. Gdy jednak uważnie przyjrzałem się tym „nagrodom” to mi się słabo zrobiło, a potem smak odjęło na dłuższy czas, bo oceniłem, że te serowe gomuły są już nieco podstarzałe i jakby mocno zbutwiały. Na to moja koza wzruszyła tylko tymi swoimi anemicznymi kozimi ramionami i pomaszerowała prosto do Mojej Pięknej, by donieść jej, że na urodzie kobiecej znam się jak rzadko kto, ale na francuskich serach – to w ogóle.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fotografia nr. 6 i jego 2 plan z prawej strony jest dobry :>

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ fajna galeria, w rzeczy samej :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.