Facebook Google+ Twitter

Owen Pallett już za tydzień w Gdańsku

Mistrz skrzypcowych, eksperymentalnych kompozycji, kanadyjski artysta Owen Pallett wystąpi 23 kwietnia w Gdańsku.

Owen Pallett podczas koncertu / Fot. SanderSpek,licencja Creative Commons Attribution 3.0 UnportedPallett urodził się w 1971 roku w Toronto. Przygodę z grą na skrzypcach rozpoczął już jako dziecko, w wieku 13 lat. W swojej twórczości łączy smyczkowe brzmienie z eksperymentalnymi rozwiązaniami. Podczas gdy na skrzypcach, używa samplera sterowanego pedałami nożnymi. Dzięki zapętlaniu utworów, tworzy nowe ścieżki w utworze, a wszystko to można usłyszeć podczas jego znakomitych występów na żywo.

Artysta wydał kilka albumów studyjnych oraz EP-ek. Jako Final Fantasy (jego solowy projekt), wydał m.in. Has a Good Home oraz He Pous Clouds. Jednym z najbardziej cenionych dokonań kanadyjskiego instrumentalisty, jest także krążek Heartland, z którego pochodzi niezwykle nastrojowy utwór Lewis Takes Off His Shirt.

23 kwietnia Owen Pallett wystąpi na jedynym koncercie w naszym kraju. Skrzypcowe widowisko odbędzie się w Centrum Stoczni Gdańskiej o godzinie 20. Organizatorem koncertu jest agencja Freakpointing Agency. Bilety w cenie 50 złotych są do nabycia na stronie internetowej organizatora.

Piąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.