Facebook Google+ Twitter

"Owoc w szkole" jednak nie dla wszystkich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-20 17:15

Tylko 27 procent dzieci skorzysta w tym semestrze z programu "Owoce w Szkole".

Celem przedsięwzięcia jest ukształtowanie wśród najmlodszych uczniów nawyków zdrowego odżywiania. Unijny program dofinansowania owoców i warzyw dla najmłodszych uczniów obejmie niespełna trzysta tysięcy dzieci, choć ponad milion dzieci uczy się w klasach 1-3 do których ardesowany jest program.

Wojciech Boguta z Agencji Rynku Rolnego podkreśla, że dyrektorzy szkół mogli mieć trudności z zawarciem umów z dostawcami. Oni otrzymują płatności za produkty przekazane do szkół, dopiero po zakończeniu każdego semestru, czyli średnio po czterech miesiącach od dostawy. Dostawcy sami muszą pokrywać koszty przekazanych szkołom owoców i warzyw. Wojciech Boguta wyjaśnia, że są problemy z zawieraniem umów na dostawę owoców, zwłaszcza przez szkoły wiejskie, gdzie są wyższe koszty transportu i przechowywania.

W tych szkołach, które podpisały umowy z dostawcami - dzieci już dostają owoce i warzywa, cztery razy w tygodniu. Jak podkreśla mama jednej z uczennic - rodzice mieli znaczący wpływ na to, że dzieci mogą korzystać z programu "Owoce w szkole", bo już podczas pierwszego zebrania wyrazili takie oczekiwanie.

Do połowy listopada szkoły mają czas na złożenie wniosków o udział w programie "Owoce w szkole", w nowym semestrze. Formularze są dostępne na stronie internetowej www.arr.gov.pl . Należy je składać w regionalnych oddziałach Agencji Rynku Rolnego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.