Facebook Google+ Twitter

Owsiak: - Gdybym usłyszał obraźliwe słowa o swojej żonie "dałbym w ryj"

Tygodnik "Przekrój" opublikował wywiad z Jurkiem Owsiakiem - organizatorem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Przystanku Woodstock. 54-letni Owsiak przekonuje, że jedynym wyjściem, by czuć się dobrze w Polsce jest świadome wybieranie władzy rządzącej i umiejętność walki o swoje poglądy.


- Do telewizji poszli ludzie, którzy się zupełnie na tym nie znają, ale są z odpowiedniego układu. Pracując w telewizji publicznej, przeżyłem paru prezesów i różne rzeczy widziałem. Ale ci, których wstawił tam Wildstein, przebili wszystkich - komentuje.

Owsiak zdaje sobie sprawę ze swoich dokonań. Wie, że to co robi komuś się przydaje i, że zasłużył sobie na szacunek innych. Nie przejmuje się tym, że nie zna języków i jest przekonany o swojej racji. Wierzy, że może przekonać młodzież do świadomym decydowaniu o swojej przyszłości. Podkreśla, że młodzi ludzie chętnie się angażują i, że mają wartości. Opowiada także, że emigracja może bardzo pomóc Polakom. Nauczą się obycia i pozbędą się kompleksów.

Na koniec wywiadu podkreśla, że poczucie humoru pozwoli Polakom wytrzymać największą głupotę i, że nikt niczego nam nie zabrania, więc powinniśmy korzystać z tego co mamy i cieszyć się wolnością.

***
Jurek Owsiak największą popularność zawdzięcza organizacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i Przystanku Woodstock. To on co roku zbiera pieniądze niezbędne do ratowania zdrowia i życia noworodków, a następnie organizuje ogromny koncert dziękując tym samym wolontariuszom, którzy całkiem za darmo wspierali go podczas zbiórki pieniędzy. W tym roku odbędzie się prawdopodobnie ostatni Przystanek Woodstock. Zamiast wielkiego koncertu mają być organizowane mniejsze i bardziej kameralne imprezy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jurku, bo ty jesteś mężczyzną.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.07.2007 14:42

Ale niestety niektórzy tak mają, że dla doraźnych kalkulacji są gotowi do rezygnacji z resztek honoru...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.