Facebook Google+ Twitter

Owsiak o tragedii we Włocławku: Odpowiedzialność za wypadek zostanie rozmyta

Jerzy Owsiak z żoną wydali oświadczenie w sprawie śmierci bliźniąt we włocławskim szpitalu. "Podejrzewamy, że po raz kolejny nie sprzęt, ale ludzie są winni podobnej sytuacji" - piszą.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellZ relacji ojca dzieci wynika, że ginekolog uznał, że konieczny jest zabieg cesarskiego cięcia. Personel szpitala we Włocławku odmówił wykonania go, bo jak tłumaczył, lekarz potrzebny do jego przeprowadzenia będzie pracował dopiero następnego dnia. Dzieci zmarły w nocy z czwartku na piątek - podaje Gazeta.pl.

Kontrolę włocławskiej placówki zaleciło Ministerstwo Zdrowia. Kolejną przeprowadzi NFZ. Ojciec dzieci poinformował o zdarzeniu prokuraturę, która sprawdzi jego doniesienie. Sprawę skomentował również szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Jerzy Owsiak. "Informujemy, że szpital we Włocławku został bardzo dobrze wyposażony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w sprzęt do ratowania życia noworodków, taki jak: inkubatory, infant flow, stanowisko do resuscytacji, a w 2013 roku szpital otrzymał bardzo nowoczesny ultrasonograf (to urządzenie obsługuje lekarz, a nie technik, na którego brak powołuje się szpital)" - czytamy w oświadczeniu Lidii i Jerzego Owsiaków.

Lidia i Jerzy Owsiak zaproponowali również pomoc prawną rodzicom dzieci. Uważają też, że odpowiedzialność za śmierć zostanie rozmyta i nie doczeka się wyjaśniania. Według Owsiaków - to "standard postępowania w państwie polskim".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.