Facebook Google+ Twitter

Owsiak: Ojcze drogi! Bańka czterysta euro do wyrwania

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-08-29 15:55

Ojcze Drogi! Gratuluję wyrwania ponad 15 baniek od Unii Europejskiej!! Tej zgniłej, libertyńskiej i zamąconej na masońskich układach. Hura, hura, hura! – pisze w liście otwartym do o. Tadeusza Rydzyka Jurek Owsiak.

Tym bardziej gratuluję, że wyrwał Ojciec kasę na coś, co prawie nie istnieje! Ojca uczelnia znajduje się na 65. miejscu, wśród 70 prywatnych polskich uczelni. Mało tego, składam też gratulacje z powodu tej prywatności uczelni! Ma ojciec wejścia! To tak, jakby wyrwać dzisiaj dofinansowanie od Unii na zakup drukarek do kwitów za jazdę autostradami!!!

o. Tadeusz Rydzyk / Fot. Trybuna ŚląskaAle uwaga, jest jeszcze do wyrwania 1,4 mln euro! Otóż kilka dni temu otrzymaliśmy, jako Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, odmowę przyznania nam funduszu na budowę i wyposażenie Centrum Symulacji Medycznej, które byłoby trzecim takim ośrodkiem w Europie. Chcieliśmy, aby w bardzo nowocześnie wyposażonym ośrodku personel medyczny mógł uczyć się na ultranowoczesnych manekinach zasad niesienia pomocy w sytuacjach nagłych zdarzeń. Sprzęt taki produkowany jest głównie w Norwegii i ci sami Norwedzy, z którymi współpracujemy w sprawach nauki pierwszej pomocy, nas na to namówili. To dzięki takiej współpracy tylko w roku szkolnym 2006/2007 nauczyliśmy 320 tysięcy polskich dzieci podstaw pierwszej pomocy, a w 200 placówkach takich jak muzea, biblioteki uniwersyteckie, czy komendy policji, znalazły się nasze defibrylatory do ratowania życia. Czyli, jak Ojciec pewnie zauważył, pieniądze chcieliśmy zainwestować w prawdziwą naukę na bazie naszych wieloletnich doświadczeń.

Wniosek został pozytywnie zaopiniowany przez ambasadę Królestwa Norwegii, samych Norwegów - najlepszych w tej dziedzinie speców na świecie, oraz z aplauzem przyjęty przez specjalistów – ratowników medycznych w Polsce. Czy Ojciec wie, że nasze kursy pierwszej pomocy ukończyło ponad 7000 dorosłych Polaków?

Ale na końcu – zgodę na przyznanie funduszu wydaje strona polska. Ojcu się udało, nam nie. Odmowę uzasadniono zastosowaniem złego przelicznika euro – powinno być nie 3,9 a 3,9362. Matematycznie ściągając do jednego miejsca po przecinku to samo, ale dla komisji Ministerstwa Zdrowia to argument pozwalający wywalić podania do kosza.

Drugi argument odmowy to już totalny zaskok – projekt podobno jest rekreacyjny, a nie medyczny. Umiemy czytać i wiemy, że chodziło o medyczny, tym bardziej, że obszar priorytetowy, którego dotyczy to „opieka zdrowotna i opieka nad dzieckiem”. No, ale napisać można wszystko.

Drogi Ojcze, czasy dla Ojca łaskawe! Republika PZPR-owska nie miała aż takich łaskawości dla swoich, jak ma to miejsce dzisiaj. Więc jak ma się ta bańka czterysta tys. euro rozrzedzić, to informuję o nich. My oczywiście odwołanie, dla formalności, napiszemy, ale biorąc pod uwagę, iż rekreacja też może się w przyszłości stać Ojca specjalnością, polecam złożenie odpowiedniego wniosku. W myśl hasła: zasady zobowiązują – dają, trzeba brać!

Jerzy Owsiak
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (48):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 05.01.2009 19:07

Jak w takim przypadku nie ulec emocjom, gdy najbardziej proludzka /taki dziwoląg językowy/ organizacja Jurka jest olewana, a czarnozakonni znowuż górą...Nieustająco rwą kaskę, z której żadnych sprawozdań do Skarbówki, żadnych pokwitowań, czarna magia....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Korekta: Em nefix = Emenefix.
Błąd był przypadkowy, bez podtekstów :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cytat, a propos wątpliwości, kto miał decydujący głos w sprawie przyznania dotacji:

"Odpowiadając na pytania zagranicznych dziennikarzy o unijną dotację dla uczelni założonej przez ojca Tadeusza Rydzyka, rzeczniczka Komisji Katharina von Schnurbein zastrzegła, że to polskie władze podejmują decyzję, jakie konkretne projekty znajdą się na priorytetowej liście inwestycji wspieranych z przyznanych Polsce dotacji w ramach branżowego programu operacyjnego."
(źródło: http://www.gazetaprawna.pl/wydarzenia/?news=eGP20070828162022170)


Em nefix: Co masz na myśli, pisząc o "zadeptaniu Przystanka Jezus"? Gdyby nie Owsiak i Przystanek Woodstock, to żadnego Przystanka Jezus by nie było, bo od początku był on "inicjatywą ewangelizacyjną skierowaną do ludzi młodych uczestniczących w Przystanku Woodstock" (cytat z www.przystanekjezus.pl). Notabene, zawsze był źle przygotowywany i pasożytował na infrastrukturze zorganizowanej przez Owsiaka.
Kiedy Dorn napisał list w imieniu swojego psa, wykorzystując i ośmieszając aparat państwowy, to uważałeś to za dobry dowcip, ale list Owsiaka jest wg. ciebie "be"?
Ciekawy przypadek relatywizmu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaki jest Owsiak każdy widzi...
Za zadeptanie "Przystanku Jezus" nie mam do tego typa za grosz szacunku
O wiele bardziej cieszą mnie zastępy bezinteresownych zwykłych wolontariuszy i członków WOSP

Komentarz został ukrytyrozwiń

@grzesie2k ponownie:
Media, które głoszą różne treści, nie zawsze głoszą całą prawdę - piszą, pokazują i mówią to, co chcą, aby ludzie przyjęli za swoje i myśleli, że jest właśnie tą wygodną (dla kogo?) prawdą. Papka. To wszystko jast papką, którą ludzie wygodni, w natłoku wszelkiej informacji, połykają, nie myśląc (bo im się nie chce, bo mają mało czasu etc - niech inni myślą i wrzucają na afisz), czy to jest prawda, czy nie, bo to przecież... musi być prawda. Nic bardziej błednego. Nie bądźmy leniwi i bezmyśli, bo to usypia czujność, a w efekcie końcowym zniewala.
Poza tym nikt nie jest "czarno-biały" i nie wszyscy są tacy, jak to głoszą media - nawet w tej chwili włączając TV mamy na to dowody... W każdej chwili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie, to nie są lustrzane postaci. Jurek ratuje życie, Rydzyk sieje nienawiść. WOŚP jest prawdopodobnie najdokładniej kontrolowaną organizacją, a jej rozliczenia są przez urzędników uznawane za wzorcowe. Rydzyk to człowiek, który zbiera kasę na ratowanie stoczni, a wydaje je na nie wiadomo co.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@grzesie2k:
Cytat:
"Adamie, Jurek Owsiak to taki niesamowity facet, który zrobił niesamowicie dużo dobrego i dlatego jest celem zmasowanych ataków. Ci, którzy całe życie kombinują, jakby tu coś na lewo wyrwać dla siebie i Ci, którzy niczego nigdy dla innych nie zrobili, psioczą, że na pewno Jurek defrauduje co nie miara."
A teraz:
Choć na chwilę zamień w swoich słowach (wg cytatu) "Jurek Owsiak" na "Tadeusz Rydzyk" i postaw się po drugiej stronie, a zdziwisz się, jak twoje słowa są obosieczne i w obydwie strony mogą być prawdziwe..
A więc, po co ta przepychanka, zwłaszcza TU i TERAZ - jedni wierzą w to, a inni w to.
Kłótnie niczemu nie służą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie martw się Jurek! Masz ten 1% do końca mojego podatkowego żywota, co to go już od dwóch lat płacę. Rydzykowi ani złamasa!
Pozdrowienia

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.08.2007 14:54

Hm... dzieki Grzesiek, az dziw, ze o nim do tej pory nie slyszalem... Coz, sila rzeczy ma sie tu pewne braki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, Jurek Owsiak to taki niesamowity facet, który zrobił niesamowicie dużo dobrego i dlatego jest celem zmasowanych ataków. Ci, którzy całe życie kombinują, jakby tu coś na lewo wyrwać dla siebie i Ci, którzy niczego nigdy dla innych nie zrobili, psioczą, że na pewno Jurek defrauduje co nie miara. Atakują go też katoliccy fundamentaliści, bo organizuje niebiletowany największy w tej części Europy festiwal rockowy, a przecież rock czy reggae to muzyka narkomanów i szatanistów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.