Facebook Google+ Twitter

Owsiak procesuje się z blogerem, który nazwał go królem żebraków i hieną cmentarną

W Sądzie Rejonowym w Złotoryi odbyła się rozprawa przeciwko blogerowi posługującemu się pseudonimem MatkaKurka, który nazwał Jerzego Owsiaka "hieną cmentarną" oraz innymi epitetami.

 / Fot. Ralf Lotys (Sicherlich) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia Commons"Idziemy walczyć z totalnym kłamstwem, które zostało rozpętane przeciwko nam" - powiedział Jerzy Owsiak telewizji TVN24. Szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nazwał teksty Piotra W. (występującego pod pseudonimem MatkaKurka) niedorzecznymi i nieprawdopodobnymi. Zwraca jednak uwagę, że pomówienia są powielane w internecie.

Piotr W. nazwał Owsiaka m.in. "hieną cmentarną", "królem żebraków i łgarzy". Stwierdził, że Owsiak w ciągu 11 lat działalności w fundacji zarobił kilkadziesiąt milionów złotych. "Guru Owsiak w 11 lat wyjął 46 Złotych Melonów" - pisał bloger.

To nie pierwsze postępowanie przeciwko Piotrowi W. Wcześniej sprawa dotyczyła jego wpisu pt. "Polską rządzą dwa ruskie cwele: Tusk i Komorowski!". Legnicki sąd orzekł rok temu, że Piotr W. obraził prezydenta i premiera, ale nie wymierzył mu kary. "Umorzenie postępowania na rok próby, czyli żadnych kar, żadnego wpisu do rejestru skazanych, żadnego obciążania kosztami" - pisał po rozprawie na swoim blogu Piotr W.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

a wszystko przez to "przekleństwo nienawiści". Może teraz ludzie zaczną rozmawiać normalnym językiem bez obrażania się opluwania. Konstruktywna krytyka przedmiotowa, bez włażenia w gnojcach na podmioty. To do Matki Kurki: sama grafomania i ślina na języku użyta na dodatek niewłaściwie, to dziś za mało, proszę pana.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że w jego ocenie fakty, które bloger podawał w swoich publikacjach ''nie przekroczyły granicy prawdy''. W ten sposób sąd ogłosił wszem i wobec, że bloger jest kłamcą, ponieważ fakty, które podawał, zbliżyły się do granicy prawdy, jednak jej nie przekroczyły.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W uzasadnieniu wyroku sąd podkreślił, że w jego ocenie fakty, które bloger podawał w swoich publikacjach ''nie przekroczyły granicy prawdy''. - Oceny zaś tych faktów pozostają poza zainteresowaniem prawa karnego z tytułu zniesławienia, ponieważ są ocenami....

''nie przekroczyły granicy prawdy'' - sąd rozpoczął więc swoją nowomową kolejną, polską tradycję - jest jakaś granica, za którą jest prawda, później jeszcze pewnie tischnerowksa gówno prawda ... itd....

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Bloger obraża siarczyście Owsiaka i właściwie pozostaje bezkarny" bo okazało się że podejrzenia o przekręty nie są bezpodstawne a bloger opisuje fakty. A co do obrażania siarczystego, to chyba Owsiak też ma swoje za uszami, stąd taki a nie inny wyrok.

"Owsiak stoi wam ością w gardle bo robi dobrą robotę dla dzieci i starszych . Brzydko :(" Jakby klarownie robił tą dobrą robotę, to nikt by nie miał żadnych pretensji, a tak wszystkie znaki na niebie i ziemii wskazują że najlepszą robotę robi dla siebie. Też brzydko :(

Panie Leszku, u Owsiaka koszty są teoretycznie niskie, bo w dużej mierze pokryte ze środków publicznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przeczytałem trochę komentarzy na "Kontrowersjach". Zebrali się do kupy zawistnicy, zazdrośnicy, "psy ogrodnika" i inspirowani przez Kościół i wierzą, że J. Owsiak będzie pogrążony. Przypomina mi to sytuację, gdy "bezmaturna" (od "Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie dziennikarza") p. Kania i jej towarzysz Towarzysz napisali "Resortowe dzieci", które miały "wstrząsnąć Polską". I tak, ja i miliony normalnych Polaków wesprzemy WOŚP, zwłaszcza że wiem, że w Ameryce, niekiedy, koszty organizacyjne akcji charytatywnych przewyższają sumy zebrane na wyznaczony cel a u J. Owsiaka są bardzo niskie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wymiar sprawiedliwości chyba zdjął opaskę Temidzie i sądzi co najmniej kontrowersyjnie . Dziś skazano księdza na 2 lata więzienia za zabicie 2 osób po pijaku . Za rok wyjdzie za dobre sprawowanie .
Bloger obraża siarczyście Owsiaka i właściwie pozostaje bezkarny .
Prawica p Bartku zaciera ręce i już się martwi czy media głównego nurtu [ chyba w Sieci , Do Rzeczy , GPC , Nasz Dziennik ] upublicznią wyrok .
Owsiak stoi wam ością w gardle bo robi dobrą robotę dla dzieci i starszych . Brzydko :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Teraz zagłębiłem się w temat. Ten pan, na swoim blogu mocno przeinterpretował fakty i przesłanie wynikające z uzasadnienia wyroku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mnie ciekawi czy będzie o tym jakakolwiek wzmianka w mediach głównego nurtu. Zakładam że nie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

''Prawdopodobnie będzie apelacja, ale chce wyraźnie podkreślić, że proces uważam za wybitnie uczciwy, a Sędziego Michała Misiaka za odważnego, uczciwego, profesjonalistę. Prawdę mówiąc wszystkie moje wysiłki zamieniłby się w funt kłaków, gdyby nie postawa Sędziego. Byłoby na tyle. ''

I to by było na tyle :), czyli wszelkie apelacje i zmiany wyroku sędziego z WIELKIEJ ZŁOTORYI to będzie szantaż, zamordyzm, komuna, ubecja, klika :)

Tak przy okazji, to widać coś mimo wszystko jest na rzeczy, że te księgi nie trafiły do sądu..... ale to inna sprawa.
Mnie cieszy, że obywatel może się skutecznie bronić, nawet gdy ma na przeciwko wielką machinę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ojojoj, ale się porobiło - http://kontrowersje.net/s_d_wyda_wyrok_dla_owsiaka_wszystkie_publikacje_matki_kurki_oparte_na_faktach

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.