Facebook Google+ Twitter

Owsiak: TVP jak "łaska Pańska" - nie płaćmy abonamentu

Lider WOŚP, Jurek Owsiak, napisał list otwarty do prezesa TVP, w którym zadał pytanie o przyczynę braku zgody na transmisję akcji "Stop powodziom" TVP. Owsiak zarzuca TVP brak realizowania misji publicznej i apeluje o powszechne niepłacenie abonamentu.

Przesłanką do napisania listu był brak pozytywnej odpowiedzi na prośbę Owsiaka o transmitowanie w TVP fragmentów organizowanej przez WOŚP akcji "Stop powodziom". Akcja ma odbyć się 4 lipca. Lider WOŚP uważa, że TVP nie spełnia swojej misji publicznej nie podejmując chęci współpracy z fundacją o największym społecznym poparciu. Owsiak powołuje się na badania CBOS, które wykazały, że jego fundacja cieszy się obecnie największym społecznym poparciem. Jurek Owsiak docenia rolę TVP w trakcie powstawania Wielkiej Orkiestry, niemniej jednak występuje przeciwko jej obecnym władzom, które są według niego jak łaska Pańska i raz przyzwalają na działania WOPŚP-u bardziej a raz mniej. Skoro tak jest w istocie, Owsiak apeluje o powszechne niepłacenie abonamentu.

Jurek Owsiak porusza też w liście kwestię podejścia kandydatów na prezydenta do sprawy finansowania TVP. Chciałby dowiedzieć się, co Komorowski i Kaczyński myślą o tym "aparacie czwartej władzy", jego niezależności, czy deklaracji o nieupolitycznianiu tych instytucji.

Jest to atak przeprowadzony w ryzykownym czasie. Po pierwsze TVP boryka się z problemem niepłaconych abonamentu. Rząd Donalda Tuska już od dawna zapowiada zniesienie w przyszłości abonamentu, a sama TVP stara się walczyć o wpływy, emitując spoty reklamowe w których w zaskakujących sytuacjach odcinany jest sygnał emisji tym podmiotom gospodarczym, które są złymi abonentami. Po drugie sam czas przeprowadzenia akcji -
4 lipca - to termin II tury wyborów prezydenckich. Odmowa na zgodę emisji akcji Owsiaka może więc być tak samo jak przeprowadzenie tej akcji akurat w tym dniu uważane niepotrzebnie za rozgrywkę polityczną stronnictw liberalnych z konserwatywnymi.

Akcja ma być transmitowana w TVN, TVN24, Superstacji i stacjach lokalnych, a z
mediów publicznych przez Pierwszy Program Polskiego Radia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.