Facebook Google+ Twitter

Oznakowanie dróg po zduńskowolsku

Byłem dziś w Zduńskiej Woli. Nie dziwi mnie, że remontuje się tam drogi, ale dziwi oznakowanie, które ma wyjaśniać jak należy jeździć w obrębie remontowanego odcinka, a dokładnie ul. Kilińskiego.

No i bądź tu Polaku mądry jak jechać, a może nie jechać? / Fot. Piotr AndrzejakPróbowałem dojechać na pocztę przy ulicy Kilińskiego, niestety z ulicy Łódzkiej nie można było skręcić w prawo. Postanowiłem dojechać na pocztę od ul. Zielonej, lecz oznakowanie jakie dostrzegłem dojeżdżając do ul. Kilińskiego przeraziło mnie. Nie wiedziałem jak się zachować, mimo iż kierowcą jestem grubo ponad 10 lat.

Tuż przed wjazdem na ul. Kilińskiego drogowcy ustawili znak D4. Ok. 2 metry dalej na jednym słupku ustawili dwa znaki B1 i C2 i to właśnie szokowało wszystkich kierowców, z którymi rozmawiałem na tej ulicy.

Podczas rozmowy z policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego sieradzkiej policji, odwiedzałem się, że jest karygodnym, by tak ustawić oznakowanie w mieście na publicznej drodze. Jeden znak wyklucza drugi, a takie oznakowanie widnieje nie tylko na ulicy Zielonej, ale i na ul.Żeromskiego, tuż przed ulicą Kilińskiego.

Remontem ul. Kilińskiego zajmuje się PBDiM "ERBEDIM" Sp. zo.o z Piotrkowa Trybunalskiego i to ta firma jest odpowiedzialna za oznakowanie w obrębie remontowanej drogi. O błędnym oznakowaniu powiadomiłem oficera dyżurnego zduńskowolskiej policji. W rozmowie telefonicznej oficer obiecał, że policjanci wydziału drogowego, przyjrzą się oznakowaniu na tych ulicach. Zastanawia mnie kto w firmie ERBEDIM jest odpowiedzialny za oznakowania na remontowanych drogach, bo z tego co można zaobserwować w Zduńskiej Woli, osoba ta nie zna prawa o ruchu drogowym. Należałoby tylko życzyć sobie, aby jak najszybciej te znaki były ustawione prawidło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Polskie drogi... link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe czy poprawią.
Ja kiedyś znalazłem taki znak: link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.