Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22449 miejsce

Ozzy Osbourne uhonorowany nagrodą MTV - Global Icon Award 2014

45 lat rockowej kariery, występów solo i z Black Sabbath, niezliczonych nagrań, flirtów z satanizmem, odgryzania główek gołębiom na konferencjach prasowych i pożerania nietoperzy na scenie. Za to wszystko Ozzy Osbourne otrzyma nagrodę MTV.

Ozzy Osbourne. http://redclayreport.wordpress.com/2010/07/01/researchers-why-isn%E2%80%99t-ozzy-dead/ licencja: CC3.0 / Fot. redclayreportPodczas tegorocznej gali MTV Europe Music Awards 2014 już po raz piąty zostanie wręczona nagroda Global Icon Award. Do tej pory Ikonami w skali Globalnej zostawali Bon Jovi (2010), Queen (2011), Whitney Houston (2012) i Eminem (2013). 9 listopada podczas ceremonii MTV EMA 2014 na arenie SSE Hydro w Glasgow, uhonorowany zostanie Ozzy Osbourne. Impreza będzie transmitowana na żywo poprzez kanały MTV na całym świecie.

MTV opiewa laureata: "Jest multi-platynowo sprzedającą się supergwiazdą. Został wprowadzony do Rock And Roll Hall of Fame. Jest pionierem reality TV. Jest żywą legendą. A teraz jest Globalną Ikoną."

Ozzy Osbourne zdobywał trzy razy Grammy Awards, a rozmiary jego fonograficznej potęgi przekraczają 120 milionów płyt jakie sprzedał w czasie swojej kariery solowej i będąc członkiem Black Sabbath. Dzięki niemu MTV odnotowała znaczący wzrost popularności emitując przez lata reality show "Rodzina Osbourne'ów". Ogromny sukces płyty "13" jaką nagrał z macierzystym Black Sabbath chyba przesądził o przyznaniu nagrody i ukoronowaniu 45 lat rock and rollowego żywota.

3 grudnia Ozzy Osbourne będzie świętować swoje 66 urodziny, ale wciąż czuje się młodo: "Nie chcę przestać, rozumiesz" - Blabbermouth cytuje wypowiedź artysty - "To największa miłość w moim życiu" - przyznaje Ozzy odnośnie swojej rock and rollowej kariery, której nie zamierza kończyć. Charyzmatyczny wokalista mówi: "Kiedy osiągniesz pewien wiek w rock'n'rollu, ludzie myślą: 'No, to już musi być jego ostatnia trasa'."

Ozzy Osbourne Star w Hollywood. By Fabio Mori a.k.a BUDA [CC-BY-SA-2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Wikimedia Commons / Fot. Fabio Mori a.k.a BUDA7 października ukazał się retrospektywny album podsumowujący solową karierę Ozzy'ego. "Memoirs Of A Madman" to kolekcja składająca się z CD zawierającego 17 kompozycji, zestaw dwóch winylowych LP i podwójny picture disc. Ponadto dubeltowe wydawnictwo DVD na których można znaleźć dwa nigdy nie prezentowane teledyski, zapisy z najróżniejszych występów koncertowych szalonego rockmana i wywiady z artystą.


Video: utwór "Perry Mason" z LP "Ozzmosis" (1995) został włączony w skład LP "Memoirs Of A Madaman":

źródło: Blabbermouth
MTV.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.