Facebook Google+ Twitter

P ę t a k . . .

"To dziecko, najczęściej dorastający chłopak. To lekceważące określenie osoby niepoważnej, niesolidnej, z którą nie trzeba się liczyć" - tyle definicja z internetowego słownika języka polskiego. Czy lubi kopać piłkę?

Pętak - Donald Tusk użył tego określenia na forum sejmowym w stosunku do Piotra Dudy - przewodniczącego "Solidarności".

Solidarność przedstawiła w Sejmie niemal 2 miliony podpisów
Złożyła wniosek o referendum w sprawie sztandarowego, jak to kiedyś nazwał Schetyna, projektu PO - podnoszenia wieku emerytalnego.

Wniosek o zadanie Polakom prostego pytania: "Czy jesteś za wydłużeniem wieku emerytalnego" nie podoba się twórcy sztandarowej reformy - rodem z PO.

Czy słusznie Donalda Tuska denerwuje treść samego pytania?
Znaczne podniesienie wieku emerytalnego było ukrywane w kampanii wyborczej, na co wskazał Leszek Miller. Czy to poważne zachowanie lidera partii i przywódcy narodu?

Czy sztandarowa reforma emerytalna rzeczywiście powinna mieć związek z podnoszeniem wieku emerytalnego?
Systemowi emerytalnemu brakuje pieniędzy a nie bezproduktywnych lat. Czy możemy mieć zaufanie do twórcy takiej reformy?

Czy ogromne marnotrawstwo środków publicznych, nieszczelność systemów, rozbuchana administracja, brak odpowiedzialności polityków może budować zaufanie do przywódcy, w tym do twórcy sztandarowej zmiany w wieku emerytalnym?

Czy wiarołomstwo w stosunku do wyborców, wskazywanie na zieloność w rozwoju kraju a malejące dochody ludności i największe od 15 lat bezrobocie mają wzbudzać entuzjazm i zaufanie do twórcy epokowej propozycji?

Czy zadłużanie kraju na niespotykaną w przeszłości skalę, miast podjęcia reform budujących solidarność społeczną oraz modernizujących administrację, prawo i gospodarkę to działania na miarę XXI wieku w kraju wpychanym od lat w dziurę demograficzną?

Czy tworzenie (jakże ułomnego i wymagającego naprawy w kierunku powiązania własnych zysków z efektami ) - systemu OFE, wskazywanie na szczęśliwość jego uczestników (na przysłowiowych Kanarach) oraz jego ubiegłoroczny demontaż w uzasadnieniu budowy kolejnej emerytalnej szczęśliwości to działanie odpowiedzialne, charakterystyczne dla twórczego przywódcy?

Czy zagrabianie zaskórniaków społeczeństwa gromadzonych przez lata w OFE dla pokrycia stworzonego w krótkim czasie ogromnego zadłużenia budżetowego to działanie równie odpowiedzialne czy zwykłe pętactwo?

Czy publiczne wskazywanie wysokich kwot przyszłych emerytur po przyjęciu forsowanego wzrostu wieku emerytalnego to rzecz poważna i odpowiedzialna czy też zwykłe oszustwo generowane przez twórcę sztandarowej reformy (patrz wyżej na szczęśliwość emeryta na Kanarach, które wcześniej gwarantowali podobni i ci sami bożyszcza)?

Zaproponowane przez Solidarność i Piotra Dudę pytanie referendalne wskazuje rzeczywiście na pętactwo dotychczasowych działań i dlatego tak zabolało.

Czy Donald Tusk ma świadomość, że żyje we własnym świecie? Prawie 1,5 miliona osób wskazało, że ich przywódca nie żyje w ich realiach!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.