Facebook Google+ Twitter

Pabianice mają wiceprezydentów

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Pabianic przedstawiono nazwiska wiceprezydentów miasta. Do rozpisanego przez prezydenta Zbigniewa Dychto konkursu zgłosiło się dwudziestu czterech kandydatów.

Urząd Miasta Pabianice/ screen ze strony miasta Tydzień wcześniej powołana została Komisja Konkursowa. Przewodniczył jej Zbigniew Dychto. Komisja miała rozpatrzeć każdą kandydaturę i dokonać wyboru. Kryteria jakich trzymała się komisja w trakcie pracy, to przede wszystkim wykształcenie wyższe i doświadczenie. Jak poinformował mnie członek komisji, Sebastian Bryndziak (PiS), istotna była także prezentowana przez kandydatów wizja zmian, ich przydatność względem miasta.
– Komisja pracowała na dwóch etapach. W pierwszym odrzuciliśmy cztery kandydatury ze względów czysto formalnych, tzn. braku pełnej dokumentacji. W drugim zaś dokonaliśmy rozmowy z pięcioma wcześniej wybranymi kandydatami na temat pomysłów i projektów dotyczących spraw społeczno-gospodarczych miasta – tłumaczy Sebastian Bryndziak.


Kto i co zamierza zrobić?


Od dziś współpracę z prezydentem rozpoczną Jarosław Cichosz - resort inżynierii miasta oraz Dariusz Wypych - sprawy społeczno-edukacyjne. Obaj są doświadczonymi politykami. Dariusz Wypych ma bogatą wiedzę na temat funkcjonowania szkół i placówek oświatowych. Dlatego jego główne działania w zakresie oświaty obejmą organizację zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży, lepsze wykorzystanie budynków szkolnych oraz mobilizację dyrektorów szkół do pozyskiwania funduszy. Do tego wiceprezydent ma powołać specjalną komisję społeczno-gospodarczą, która będzie współpracować z samorządem, stworzenie centrum aktywności lokalnej dla osób już od długiego czasu bezrobotnych.

Prezydent Zbigniew Dychto podkreślił, iż wraz ze swoimi zastępcami ma zamiar podjąć działania w kierunku ulepszania miasta. Planowane zadania to przede wszystkim naprawa i budowa nowej kanalizacji, odnowa parków w mieście, remonty dróg, czy problem braku mieszkań.
– W Pabianicach jest około sześćset rodzin bez dachu nad głową. Mnie się serce kraje. Trzeba wybudować tym ludziom mieszkania. To nie muszą być luksusy, ale też nie możemy tworzyć slumsów – mówi prezydent.

Miejmy nadzieję, że nie skończy się tylko na obietnicach. Zapał prezydentów rokuje pozytywne zmiany w mieście. Posłuchaj wypowiedzi Zbigniewa Dychto na temat nowo wybranych zastępców.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy materiał +

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.