Facebook Google+ Twitter

Pabianice: nareszcie nocna linia do Łodzi!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2007-09-28 21:47

Po szesnastoletniej przerwie Pabianice odzyskują nocne połączenie z Łodzią. Od 1 października pabianickie MZK uruchamia długo oczekiwaną linię nocną do stolicy województwa.

W lutym 1991 roku po raz ostatni pomiędzy Pabianicami, a Łodzią przejechał nocny autobus. Była to linia 141. Od tej pory blisko 70-tysięczne podłódzkie miasto było pozbawione nocnej komunikacji, zarówno tej wewnętrznej (miejskiej), jak również podmiejskiej - do stolicy województwa. Od tej pory brak nocnej komunikacji szczególnie dawał się we znaki pabianiczanom, bo ci coraz częściej znajdowali pracę w pobliskiej Łodzi. Problemem stawało się więc wczesne stawianie się w miejscu pracy lub późne jej zakończenie.
- Około godziny 21:00 odjeżdżają ostatnie autobusy PKS-u, godzinę później odjeżdża ostatni tramwaj linii 11. W dodatku podróż tym tramwajem do Pabianic trwa blisko godzinę!!! - skarżą się mieszkańcy Pabianic. Później pozostaje podróż nielicznymi już kursami przepełnionych busów, podróż taksówką lub po prostu... nocowanie w Łodzi.

O problemie nocnej komunikacji pomiędzy Łodzią a Pabianicami - a dokładniej jej braku - pisała już wielokrotnie lokalna prasa, zarówno pabianicka, jak i łódzka. Coraz częściej o braku tej komunikacji wypowiadała się również młodzież, chcąca spędzić weekendowe wieczory w łódzkich kinach, teatrach, czy też w pubach i dyskotekach. Stałym problemem był bowiem... powrót do domu.

Do tej pory władze Pabianic, miasta szczególnie zainteresowanego tą komunikacją przekonywały, że taka linia jest niepotrzebna i... zbyt kosztowna. Pabianiccy radni powiedzieli wreszcie „stop”. Fakt, że połączenie się nie kalkuluje nie może oznaczać, że między tymi miastami nie będzie nocnej komunikacji. Zwłaszcza, że Pabianice posiadają ograniczoną ofertę rozrywkową w porównaniu do Łodzi.
Linia nocna „N” zostanie uruchomiona 1 października 2007 roku i będzie wykonywała każdej nocy 3 kursy do Łodzi (odjazdy z Pabianic o 22:30; 0:20 oraz 2:20; odjazdy z Łodzi 23:20; 01:20 oraz 3:30). W niedziele i święta realizowane będą tylko 2 pierwsze kursy.

Autobus nocny rozpocznie swoją podróż z pabianickiego dwora kolejowego PKP i objedzie niemalże całe Pabianice zanim uda się w podróż do Łodzi. Trasa przejazdu z dworca PKP przebiegać będzie ulicami: Łaską, Wiejską, Jana Pawła II, Śniadeckiego, Moniuszki, Konopnicką, Zamkową, Kilińskiego, Grota-Roweckiego, Nawrockiego, Waltera-Janke, Myśliwską i Warszawską. Dalej, przez Ksawerów oraz Chocianowice autobus pojedzie do centrum Łodzi, w okolice dworca kolejowego Łódź Fabryczna - u zbiegu ulic Sterlinga i Węglowej. Bilety na nocna linię N - w cenie 5 zł - do nabycia u kierowcy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 29.09.2007 20:26

Prezes MPK ma wielkie ambicje, ale niewielkie możliwości. Łódzkie MPK miało już jeździć w Warszawie, w Krakowie, miało tez obsługiwać podłódzkie linie m.in. do Pabianic. Prawda jest jednak taka, że na okres budowy ŁTR MPK-Łódź musiało ściągnąć autobusy z... Bydgoszczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

MZK Pabianice? A myślałem, że MPK zagarnie rynek przewozów nocnych do Pabianic...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.