Facebook Google+ Twitter

Pabianice: Wybuch w kotłowni

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2008-12-04 07:51

Wczoraj po południu w Pabianicach, w kotłowni przy ul. Piłsudskiego 34, eksplodował piec koksowo-miałowy. Palacz przebywał akurat na zewnątrz i temu przypadkowi zawdzięcza życie. Wybuch był jednak na tyle silny, że podmuch rzucił mężczyzną o ziemię, a odłamki raniły go w głowę.

 / Fot. "Express Ilustrowany"Mężczyzna z obrażeniami twarzy i czaszki przebywa na oddziale chirurgicznym pabianickiego szpitala. Zerwany dach kotłowni, drzwi wyrwane wraz z futryną i naruszona konstrukcja budynku, to skutki eksplozji. Na terenie posesji, gdzie działa ciepłownia, w wynajmowanych pomieszczeniach prowadzi działalność kilkanaście firm. Do pożaru nie doszło. Wezwana straż pożarna przez godzinę wygaszała tylko piec i usuwała zwisające elementy dachu.

- Tuż przed zimą kotłownia wyleciała w powietrze - martwili się pracownicy tamtejszej automyjni i pralni. - Będziemy mieć zimno.

- Jest kotłownia zastępcza - uspokajają w firmie Winimex, prowadzącej stację kontroli pojazdów, będącej jednocześnie zarządcą terenu.

Do późnego wieczora policja przesłuchiwała świadków wypadku. Jak powiedział nam Piotr Adamczyk, rzecznik prasowy pabianickiej policji, przyczynę wybuchu ostatecznie ustalą biegli. Eksplozja mogła być wynikiem zarówno błędów w obsłudze, jak i usterki technicznej urządzeń cieplnych.

(mt) - " Express Ilustrowany"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.