Facebook Google+ Twitter

Pablo Picasso w Żaganiu

Przez ponad miesiąc będzie można podziwiać w Pałacu Książęcym w Żaganiu prace trzech wielkich malarzy: Picassa, Matisse’a i Miró.

Pałac Książęcy w Żaganiu. / Fot. Jola PaczkowskaOd jutra w Pałacu Książęcym w Żaganiu nie lada gratka dla miłośników malarstwa. Będzie można zobaczyć prace Picassa, Matisse’a i Miró. Grafiki trzech wielkich malarzy XX w. pochodzące z kolekcji Lep Art Consulting. Z twórczości Pabla Picassa zaprezentowany zostanie cykl litografii, które stanowią ilustracje do opowiadania Prospera Mérimée „Carmen", a także cztery prace z tzw.„sekretnej kolekcji". Są to litografie wykonane według rysunków, które Picasso pokazywał tylko przyjaciołom. Przedstawiają akty kobiece. Podziwiać będzie można także dzieła ukazujące ulubione motywy artysty: corridę, gołąbka pokoju, tematykę cyrkową.
Twórczość Henri'ego Matisse'a zobrazuje cykl prac, które artysta wykonał dla 35 i 36 numeru wydawnictwa „Verve". Jeśli chodzi o prace Juana Miró, to większość pochodzi z „LITOGRAPHU".

W Pałacu Książęcym w Żaganiu prace Picassa, Matisse’a i Miró. / Fot. Jola PaczkowskaWystawa zostanie otwarta jutro - w sobotę, 5 kwietnia, a czynna będzie ponad miesiąc (do 11 maja 2008), od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00 oraz w soboty i niedziele od 12.00 do 18.00.
Cena biletu - ulgowy 2 zł, normalny – 5 zł.

Źródło:zagan.org

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

(+) Trochę daleko mamy do Żagania, ale z przyjemnością zobaczylibyśmy taką ciekawą wystawę. Może ta wystawa później będzie w Krakowie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.