Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21161 miejsce

Pacanów: 80 lat Koziołka Matołka

Od piątku (31 maja 2013 r.) do niedzieli (2 czerwca br.) w Pacanowie, gdzie kozy kują, hucznie obchodzone będą 80. urodziny bohatera komiksu Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentynowicza - Koziołka Matołka.

Koziołek Matołek zaprasza do Pacanowa. / Fot. Krzysztof KrzakUrodzinom słynnej postaci bajkowej towarzyszyć będzie XI Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej - Islandia 2013. W piątek od 10 do 18 w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie odbędą się VII Spotkania Mistrzów Teatru, podczas których zaprezentują się amatorskie dziecięce i młodzieżowe zespoły teatralne. Ich występy oceni jury, któremu przewodniczyć będzie znana aktorka, Grażyna Wolszczak. Jednocześnie na pacanowskim rynku trwać będą warsztaty kowalstwa artystycznego "Kuźnia" w ramach projektu "Szkoła Wyobraźni w Pacanowie".

Dzień 1 czerwca (sobota) to z kolei termin VII Spotkań Mistrzów Muzyki, których popisy oceni jury pod przewodnictwem aktorki i piosenkarki, Katarzyny Jamróz (Europejskie Centrum Bajki, od 10 do 14). O godzinie 13 spod kina "Koziołek" wyruszy w stronę stadionu kolorowy Bajkowy Korowód. Tam powitają go Joanna Koroniewska i Maciej Dowbor, prowadzący drugi dzień 80. urodzin Koziołka Matołka. Oni też wraz z Arturem Barcisiem czytać będą utwory Kornela Makuszyńskiego. Oprócz tego nastąpi wręczenie nagród w Bajkowym Korowodzie, występy przedszkolaków - laureatów II Festiwalu Tańca w Pacanowie czyli przedszkolaki z Kielc, Cedzyny i Oleśnicy, występy dzieci ze Stowarzyszenia "Diamenty Powiśla", a także występy przedszkolaków z Pacanowa. O godzinie 15 rozpocznie się koncert urodzinowy, podczas którego 100 lat Koziołkowi Matołkowi zaśpiewają zespoły Pectus i Bracia, artyści Teatru Buffo w Warszawie, Mrozu oraz członkowie Kabaretu Skeczów Męczących. Od południa na stadionie odwiedzać będzie można (przez sobotę i niedzielę) również strefę wiedzy, twórczości i zabawy. W multimedialnym miasteczku RMF FM będą rozdawane wyjątkowe audiobooki z bajką "120 Przygód Koziołka Matołka" czytaną m.in. przez Piotra Adamczyka, Cezarego Pazurę, Adama Małysza, Marka Kondrata, generała Hermaszewskiego i innych. O 18.30 rozpocznie się recital zespołu braci Piotra i Wojciecha Cugowskich.Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie. / Fot. Krzysztof Krzak

Niedzielną imprezę urodzinową Koziołka Matołka w Pacanowie (województwo świętokrzyskie) poprowadzi aktorskie małżeństwo znane z serialu "M jak miłość", Dominika Figurska i Michał Chorosiński. Oprócz nich bajki dla dzieci przeczytają ze sceny także m.in. aktorka Edyta Jungowska, konsul Michał Sikorski; wystąpi Teatr Banialuka z Bielska - Białej, który zaprezentuje spektakl... "Koziołek Matołek"; zaśpiewa tenor Jakub Oczkowski (urodzony w nieodległym Busku - Zdroju) oraz Świętokrzyska Drużyna "Bitwy na głosy", którą kierował Andrzej Piaseczny. W Europejskim Centrum Bajki zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć krajobrazów Islandii autorstwa konsula Michała Sikorskiego przygotowana przez Centrum Kultury Zamek we Wrocławiu, a w kinie Szkatułka wyświetlane będą filmy islandzkie.
Te i wiele innych atrakcji i cudowna atmosfera pikniku czekają na wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić w tych dniach Pacanów. Oby tylko pogoda dopisała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wspaniały pomysł:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.