Facebook Google+ Twitter

Pacjenci w Łasku mają nową poradnię

Po rocznym remoncie, dziś uroczyście otworzono nową poradnię specjalistyczną w łaskim szpitalu. Poprzedni budynek nie nadawał się już do użytku, a tym bardziej do tego, aby w nim leczyć mieszkańców miasta i gminy Łask.

Uroczyste przecięcie wstęgi w nowej poradni / Fot. Piotr AndrzejakNowa poradnia specjalistyczna, znajduje się w budynku szpitalnym w niższej jego części, tam gdzie kiedyś był oddział zakaźny.

Wśród gości zaproszonych na dzisiejsze otwarcie byli miedzy innymi: wicestarosta łaski Michał Włodarczyk, przewodniczący rady powiatu łaskiego Andrzej Banaszczyk, burmistrz Łasku Gabriel Szkudlarek, dyrekcja i pracownicy szpitala. W budynku poradni będzie się znajdować 17 poradni specjalistycznych dla dzieci i dorosłych. Poradnia posiada własna windę, tak więc bez żadnego problemu będą się mogły tam dostać osoby niepełnosprawne, m.in.: na wózkach inwalidzkich.

Gabinety lekarskie i zabiegowe są duże i dobrze oświetlone. Także poczekalnie są bardzo przestronne.Stary budynek poradni / Fot. Piotr Andrzejak W starej poradni poczekalnia miała około 1,5 m szerokości, było tam bardzo ciasno. Całkowity koszt remontu to około 800 tys. zł., w części koszty pokrył budżet szpitala, a w części starostwo powiatowe.
W rozmowie z Wiadomościami24.pl, kierownik poradni specjalistycznych - Kazimierą Kolasińską powiedziała, że - Warunki pracy w starej poradni były tragiczne. Tamten budynek został postawiony ponad 30 lat temu, jako tymczasowy. Stoi do dziś, bez żadnych poważniejszych remontów, z nieszczelnymi oknami, sypiącymi się ścianami i przeciekającym dachem. Nareszcie mieszkańcy miasta i gminy będą leczeni w godnych warunkach.
Jeden z gabinetów czeka tylko na wyposażenie i pacjentów / Fot. Piotr Andrzejak
Z dzisiejszego otwarcia cieszy się także pan Józef, pacjent poradni. - Stan techniczny budynku starej poradni jest opłakany, uginają się podłogi, są ciemne poczekalnie bez okien, do tego małe gabinety. Wszystko to urągało pacjentom, a także pracownikom poradni. Musieli pracować i leczyć chorych w takich warunkach. Na szczęście teraz wszyscy będziemy leczeni w godnych warunkach - dodaje pan Józef.

Remont finansowo wsparły lokalne firmy: MEDICO, salon fryzjerski "Marcin", a także MAGNUS. Ich pomoc to jedynie kropla w morzu potrzeb. Dyrekcja i pracownicy czekają na pomoc kolejnych darczyńców, po to aby cała poradnia wyglądała nowocześnie.

Pacjenci w nowej poradni zaczną być przyjmowani od 29 września.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Widzę Piotrze, że wróciłeś z urlopu:)) Plusa za dobry materiał

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.