Facebook Google+ Twitter

Pacjenci zapłacą więcej za leki. O 302 miliony złotych

Nowa lista leków refundowanych spowoduje, że pacjenci będą musieli płacić więcej za leki o 302 mln zł - informuje firma IMS Health zajmująca się rynkiem farmaceutycznym.

 / Fot. Iwona Weremczuk/W24Co ciekawe nie wszyscy będą na tym stratni. NFZ zaoszczędzi 738 mln zł. Z kolei pacjenci od 1 stycznia będą płacili za leki, więcej o 302 mln zł (wzrost o 4 proc. w stosunku do roku poprzedniego). Na nowej liście znalazło się 2668 leków. Poziom odpłatności pacjentów został zwiększony w przypadku 45 schorzeń o kwotę niemal 572 mln zł. W przypadku 17 schorzeń pacjenci zapłacą ok. 269 mln zł mniej - informuje serwis Niezalezna.pl.

Sprawa dotyczy około 10 proc. pacjentów. MS Health, największa na świecie firma specjalizująca się w dostarczaniu informacji i rozwiązań zarządczych dla przemysłu farmaceutycznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

lancet
  • lancet
  • 05.01.2012 14:50

@ niżej , i to są powody żeby gnębić pacjentów ? A dlaczego tak się bronicie przed karami ??? Przekręty wam wypadają ??? To nie są powody aby karać chorych którzy was finansują

Komentarz został ukrytyrozwiń
jmll
  • jmll
  • 05.01.2012 10:22

Protest trwa
Protestujemy od lutego 2011, wskazując na te nieprawidłowości:

1/ nie ustalono jasnych wskazań do stosowania leków w zmiązku z tym niedoprecyzowane są stopnie refundacji - powstrzymujemy się od wpisywania B, R, 30%, 50%, 100%

2/ nie ma możliwości udokumentowania ubezpieczenia zdrowotnego - nie wypełniamy tej rubryki

3/ za wystawienie recepty grozi nam zwrot kwoty refundacji, w przypadku onkologów, transplantologów, psychiatrów to sumy rzędu 100tysięcy złotych miesięcznie ( to nie są zarobki, tyle dopłaca państwo pacjentom do recept!)

4/ pieczątka "refundacja do decyzji NFZ" jest jedynie formą protestu

więcej: https://konsylium24.pl/petycjarecepty

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.