Facebook Google+ Twitter

Pacjent nasz pan? O niewesołej sytuacji w służbie zdrowia

Rozmieszczenie gabinetów i układ poczekalni w nowej przychodni zdrowia w szpitalu w Krynicy-Zdroju nie odpowiadają potrzebom pacjentów.

Mieszkam w Krynicy Zdroju, niewielkim, pięknie położonym uzdrowisku. Zwłaszcza zimą przyjeżdża tu wielu turystów korzystających z białego szaleństwa, które, jak wiadomo, niekiedy kończy się wypadkiem. Wówczas turyści lądują u ortopedy w Szpitalu im. dra J. Dietla. Ponieważ 4 miesiące temu przeszłam zabieg chirurgiczny (ortopedyczny), właśnie tam zostałam wczoraj zawieziona na kolejną wizytę pooperacyjną.

Tym razem przyjęto mnie w nowo oddanej przychodni przyszpitalnej. Znajdują się tam gabinety ginekologiczny, chirurgii ogólnej i chirurgii urazowej. Do tego ostatniego miałam wyznaczoną przewidywalną godzinę przyjęcia między 12 a 13. Lekarz przyjmował od godz.7.30, jednak przed gabinetem w wąskim korytarzu kłębił się tłum ludzi o kulach, w gipsie, po nagłych wypadkach na stokach itp. Nie pomyślano o krzesełkach dla tych wszystkich cierpiących; parę krzeseł ustawiono w znacznej odległości od gabinetu. Z tego względu w poczekalni rozgrywały się nie-śmieszne sceny.

Nad kolejnością wchodzenia do gabinetu czuwała grupka nieco sprawniejszych fizycznie - np. pacjentów z jedną tylko nogą w gipsie. Z drzwi gabinetu zachrypniętym już głosem pielęgniarka wywoływała kolejnych pacjentów. Niestety ci siedzący nie byli w stanie usłyszeć swojego nazwiska; to dochodziło do nich po czasie i oczywiście w zmienionym brzmieniu. Wobec tego ich miejsce zajmowali sprytniejsi.

Do gabinetu dotarłam wreszcie po 15. Lekarz był już naprawdę ledwie żywy, podobnie jak pielęgniarka. Szczęśliwie zostałam mimo wszystko załatwiona pozytywnie - zmęczony do granic ortopeda zrobił zastrzyk we właściwe kolano. Szczerze mu współczułam przyjmowania pacjentów przez 8 godz. non stop, a podejrzewam, że o 16.00 kończył jedynie realizację kontraktu z NFZ-em, a nie pracę w ogóle.

Oto i polska służba zdrowia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.