Facebook Google+ Twitter

Pac-Man obchodzi urodziny. Bohater kultowej gry kończy 35 lat (wideo)

Pac-Man kończy 35 lat. Bohater jednej z najpopularniejszych gier w historii stał się elementem popkultury. Znalazł się na opakowaniach płatków śniadaniowych, na koszulkach i pościeli, występował także w kreskówce.

https://flic.kr/p/bFHgU4 / Fot. Ryan Somma/CC BY 2.0Stworzony w Tokio w roku 1980, najpierw nazywał się Puck-Man. Od japońskiego "mlaskać". Jadnak ze względu na podobieństwo do pewnego brzydkiego angielskiego słowa Puck-Man został Pac-manem. W ciągu 15 miesięcy od jego wejścia na rynek w październiku 1980 roku, producent gier Bandai Namco sprzedał 100 tys. automatów z Pac-Manem. Gracze wrzucili w maszyny ponad miliard dolarów. W ćwierćdolarówkach. Tak zaczął się fenomen popkulturowy. Pac-Man jest bohaterem jednej z najpopularniejszych gier wideo wszech czasów. Zaś wg. Księgi Rekordów Guinnessa, jest najbardziej rozpoznawalną postacią z gry.

W Pac-Manie rewolucyjne było to, że każdy z duszków zachowuje się inaczej - poruszają się niezależnie. Pierwszy po prostu biegnie za graczem, dwa kolejne starają się zajść mu drogę, a czwarty nieoczekiwanie zmienia kurs.
Żółta postać dziś jest tak samo na czasie, jak zawsze. W 2010 roku powstał z nią Google doodle. Pac-Man wystąpił też w reklamie piwa podczas tegorocznego Super Bowl.

Czytaj także: Bądź jak Batman. Zobacz filmowy trailer z gry Batman: Arkham Knight (wideo)CNN Newsource/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.