Facebook Google+ Twitter

Pacquiao pokonał Cotto

Manny Pacquiao udowodnił, że jest najlepszym bokserem na świecie. Filipińczyk pokonał Miguela Angela Cotto z Portoryko przez techniczny nokaut w 12. rundzie.

 / Fot. LOUIE TRAUB/ PAPPacquiao (50-3-2, 38 KO) dokonał tego wieczoru w MGM Grand Arena rzeczy historycznej. Rozbijając znakomitego Miguela Cotto (34-2, 27 KO) został nowym mistrzem świata WBO w wadze półśredniej (66,7 kg/147 funtów). To już siódma kategoria, w której "Pac Man" zdobył tytuł - jest to absolutny rekord wszech czasów. 30-letni Pacquiao zdobył swój pierwszy pas w wadze muszej (50,8 kg/112 funtów) w 1998 roku. - To moja ostatnia kategoria - obiecywał Filipińczyk.

Broniący tytułu WBO Cotto rozpoczął pojedynek agresywnie. Pacquiao wykorzystał to zaskakując Portorykańczyka w 3. rundzie, kiedy to błyskawiczny prawy posłał Cotto na deski. "Junito" liczony był ponownie w kolejnym starciu po doskonałym lewym. Od tego momentu kontrolę nad pojedynkiem przejął Pacquiao.

Rozbity i zakrwawiony Cotto nie ulegał namowom sekundantów, którzy chcieli poddać go w narożniku po 11. starciu. Sędzia Kenny Bayless nie pozwolił jednak dzielnemu Portorykańczykowi na dokończenie pojedynku. Walka została przerwana po 55 sekundach ostatniej rundy, kiedy przewaga Pacquiao przerodziła się w dominację. Dla Melissy Cotto pojedynek zakończył się po 9. rundzie. Żona Miguela opuściła widownię gdy twarz jej męża zaczęła przypominać rozbity kotlet.

Pacquiao za pojedynek zainkasował 13 milionów dolarów oraz 65 proc. zysków ze sprzedaży walki w systemie PPV. Cotto otrzymał 6,5 miliona oraz 35 proc. z PPV. Oprócz tytułu WBO w półśredniej, stawką pojedynku był również po raz pierwszy "Diamentowy Pas" federacji WBC. Tytuł ten zostanie przyznawany najlepszym pięściarzom decydującym się na pojedynki w wagach umownych (catch-weight). Walka Pacquiao-Cotto odbyła się w limicie 145 funtów - pomiędzy limitami wagi lekko półśredniej (140) i półśredniej (147).

Zwycięstwo "Pac Mana" przybliża możliwość pojedynku pięściarza z Filipin z Amerykaninem Floydem Mayweatherem Jr. Konfrontacja ta miałaby szansę zostać najbardziej kasową walką w historii boksu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.