Facebook Google+ Twitter

Pacquiao-Marquez III. Kontrowersji ciąg dalszy

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2011-11-17 18:52

W ostatnią sobotę byliśmy świadkami kolejnej wojny pomiędzy dwoma świetnymi zawodnikami, jednakże werdykt sędziów punktowych dla publiczności i oglądających walkę na całym świecie był zaskoczeniem.

Po raz kolejny Las Vegas okazało się być miejscem, które przyciąga wielkie walki, choć główne danie wieczoru jakie nam zaproponowano skończyło się skandalem na kartach punktowych. Walczono o tytuł WBO w wadze półśredniej.

Do tego pojedynku Marquez podchodził jak zwykle przygotowywany przez Nacho Beristaina, który doprowadził swojego podopiecznego do znakomitej formy. Natomiast Freddy Roach, który jest opiekunem Pacquiao przewidywał że do 9 rundy może się ta walka zakończyć szczęśliwie dla jednego z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie wagowe. Jednak było zupełnie inaczej.

Stosunkiem głosów dwa do remisu zwycięzcą ogłoszono Filipińczyka, który wygrał po raz kolejny starcie z walecznym meksykaninem. W dwóch poprzednich pojedynkach, także dochodziło do kontrowersyjnych decyzji. Pierwszym pojedynku między nimi doszło do remisu, w drugiej minimalnie na punkty wygrał Pacquiao.

Meksykanin przede wszystkim nie dał się zepchnąć do defensywy, walczył na dystans, co przynosiło wymierne efekty w postaci mocnych kontr, ciosów na tułów oraz podbródkowych, natomiast "Pacman" jeśli już wygrywał rundy, to minimalnie, Filipińczyk walczył niejako zrywami, co przy takim a nie innym pomyśle na walkę ze strony Marqueza nie skutkowało lepszą postawą w ringu.

Pacquiao z pewnością jest wielkim zawodnikiem lecz ta walka obnażyła jego słabe strony, choćby nie dostosowanie taktyki do danej sytuacji w ringu. Z pewnością swój plan na walkę lepiej realizował "Dinamita", który mimo swoich 38 lat nadal potrafi być w doskonałej formie.

Werdykt ten po raz kolejny ożywił dyskusję na temat sędziowania w zawodowym boksie, wydaje się, że obecny system może być korupcjogenny oraz nie przystoi do wymagań jakie są obecne w dzisiejszych czasach.

Oczywiście takie niesprawiedliwe wyniki walk zdarzały się i będą się zdarzać, chodzi jednak o to żeby takich przekrętów było jak najmniej. Przede wszystkim na błędach sędziów tracą sami zawodnicy, zwłaszcza ci, którzy przez takie, a nie inne sędziowanie mogą stracić wielu kibiców. Także niesprawiedliwie pokonani oprócz goryczy porażki mogą czuć tylko to że cały obóz przygotowawczy może na najważniejszą walkę w życiu poszedł na nic.Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Z. Bieniecki
  • Z. Bieniecki
  • 17.11.2011 19:35

i gdzie te kontrowersje?!? wszystko bylo juz w innych artykulach na ten temat i to 1)szybciej 2) tez na wiadomosciach24.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.