Facebook Google+ Twitter

Pacyfiści z kilkunastu krajów łamią blokadę morską Strefy Gazy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-23 14:12

Grupa pacyfistów z kilkunastu krajów usiłuje przełamać blokadę morską Strefy Gazy. Blokadę wprowadził Izrael po opanowaniu tego terytorium przez Hamas w czerwcu zeszłego roku.

Uczestnicy akcji wypłynęli wczoraj z Cypru na pokładzie dwóch małych statków spacerowych, ale wzburzone morze i trudności nawigacyjne utrudniają im dotarcie do wybrzeży Gazy.

Strona izraelska zapowiedziała, że postara się udaremnić wszelkie próby prowokacji ze strony 44 pacyfistów. Aktywiści pokojowi - w większości Amerykanie i Anglicy chcą przekazać w Gazie dwieście aparatów słuchowych dla palestyńskich dzieci.

Płynące pod grecką banderą stateczki- przemianowane na „Free Gaza" i „Liberty", miały dotrzeć do wybrzeży Strefy Gazy dziś po południu. Nad ranem nastąpiły nieprzewidziane trudności.

Pacyfiści twierdzą, że Izrael - przy pomocy środków elektronicznych - zakłóca im łączność radiową i urządzenia nawigacyjne. W tej sytuacji uczestnikom protestu pozostały jedynie telefony satelitarne, przez które alarmują, że morze jest wzburzone, a oni nie umieją sobie radzić w tych warunkach.

Izraelczycy twierdzą, że nic im nie wiadomo o jakichkolwiek próbach zakłócania łączności z pacyfistami na spacerowych statkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.