Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27770 miejsce

Pada śnieg, pada śnieg - cieszą się brytyjskie dzieci

Ale oczywiście nie tylko brytyjskie lecz wszystkie, które śniegu nigdy w życiu na własne oczy nie widziały. Trochę mniej do śmiechu było dzisiaj rano dorosłym mieszkańcom Wielkiej Brytanii.

Londyn, godzina 7.30 / Fot. Sebastian PrusJak podają brytyjskie media - to największe opady śniegu na Wyspach od 18 lat. W ciągu nocy w południowo-wschodniej części Anglii spadło 20 cm śniegu. Niby nic nadzwyczajnego, ale wystarczyło by sparaliżować miedzy innymi stolicę Wielkiej Brytanii - Londyn.

Ponad połowa pracowników spędza dzisiejszy dzień w domu. Nie kursują autobusy i pociągi. Metro zostało częściowo zawieszone. Ulice pokryte są śniegiem lub lodem. Jedynie główne drogi można było pokonywać bez większego trudu - były czarne z błotem pośniegowym. Nie mniej jednak jazdę utrudniały brak zimowych opon i piaskarek w Wielkiej Brytanii. W ciągu 24 godzin na drogach tylko jednego hrabstwa (West Midlands) zanotowano 1735 wypadków i kolizji.

Londyn, godzina 7.30 / Fot. Sebastian PrusLotnisko Gatwick (na północ od Londynu) oraz London City zostały zamknięte. Heathrow zawiesiło loty lokalne oraz część europejskich. Cześć szkół została zamknięta.

Synoptycy nie przewidują kolejnych opadów śniegu na najbliższe dni. Niewykluczone jednak, że topniejący śnieg może powodować lokalne podtopienia.

Londyn, godzina 7.30 / Fot. Sebastian Prus

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.