Facebook Google+ Twitter

Paddington miś o niemałym rozumku w książce i kinie

Książki o Paddingtonie - można nazwać je dumnie "trylogią", mają już swoje lata. Znak postanowił wydać je w odświeżonej formie a wszystko to przy okazji filmu, którego premiera przewidziana jest w Polsce na styczeń.

 / Fot. znak.com.plOsobiście przygody tego małego misia pamiętam jeszcze z dzieciństwa. Niemniej miło było sobie po latach przypomnieć te zabawne historie. Wydawnictwo Znaku zawiera trzy książki o Paddingtonie autorstwa Michaela Bonda w jednym grubym tomie. Wszystkie okraszone tradycyjnymi ilustracjami Peggy Fortnum, które zachęcają do czytania i poznawania kolejnych perypetii pluszaka.

A przygód nieduży miś w znoszonym kapeluszu i płaszczyku ma bez liku. Paddington jest bowiem niedźwiedziem wprost stworzonym do pakowania się w tarapaty. Właśnie podczas jednego z takich misiowych przypadków na stacji kolejowej spotyka go rodzina Brownów - sympatyczny zwierzak trafił właśnie do Londynu z (co będzie często podkreślał) najmroczniejszego zakątka Peru i nie może się w nowej sytuacji odnaleźć.

Swoim urokiem, którego nie można mu odmówić, oczarowuje rodziców dwójki dzieci i postanawiają oni w niedługim czasie misia "zaadoptować". Sami nie spodziewają się jak wielki wpływ na ich życie będzie miało to wydarzenie. Niedźwiedzie bowiem potrafią wywrócić cały świat do góry nogami - a niedźwiedzie z Peru już szczególnie.

Warto pamiętać, że są jednak przekupne i wiele można osiągnąć proponując im w zamian słoik marmolady, którą - bądźcie pewni - utaplają wszystko wokół. Zgubią się, zaplątają, wpadną w kłopoty. Dzięki Paddingtonowi my - dorośli uśmiejemy się nie raz, a dzieci dowiedzą się, że istnieją jeszcze inne urocze niedźwiadki oprócz słynnego o małym rozumku i w czerwonej bluzeczce.

Prezent na Święta idealny, można przy choince poczytać młodszemu pokoleniu, ale zapewne dzieciaki zechcą też pójść do kina - Znak zafundował bowiem filmową okładkę. W polskiej wersji w dubbingowej roli misia wystąpi Artur Żmijewski,a na ekranie zobaczymy między innymi Nicole Kidman. Sądząc po zwiastunach - dzieci otrzymają fajną bajkę, a dorośli przyzwoitą komedię. Choć filmowcy nieco odbiegli swoją kreatywnością od książkowego oryginału, jak bardzo - przekonamy się w Nowym Roku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.