Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25873 miejsce

Padł kolejny rekord klimatyczny w Dolinie Śmierci

12 lipca w Dolinie Śmierci, uważanej za najgorętsze miejsce na ziemi, padł kolejny rekord klimatyczny. Temperatura minimalna, czyli najniższa temperatura powietrza zanotowana na danym obszarze w określonym czasie, wyniosła 41,7 st. C.

Dolina Śmierci to obszar depresji na pustyni Mojave w południowej części stanu Kalifornia / Fot. Wolfgangbeyer on de.wikipedia, Creative Commons 3.0 http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Death_Valley_Zabriskie_Point.jpg&filetimestamp=2006 Wskazanie termometrów w Dolinie Śmierci okazało się najwyższą temperaturą minimalna, jaką kiedykolwiek odnotowano na świecie. Tak samo wysoka temperatura pojawiła się klika dni wcześniej w Porcie Lotniczym Chasab w Omanie.

Zobacz także: Trąby powietrzne nad Polską. Zginęła jedna osoba

Jak podaje TVN Meteo poprzednią najwyższą temperaturą minimalną było 39,4 st. C. Słupki rtęci wskazały ją w 1970 roku także w Dolinie Śmierci.Dolina Śmierci, czyli obszar depresji na pustyni Mojave w południowej części stanu Kalifornia, może poszczycić się także innymi rekordami klimatycznymi. (10 lipca 1913 roku słupki rtęci pokazały 53,7 st. C, a średnia temperatura dobowa wyniosła 47,5 st. C.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.