Facebook Google+ Twitter

Padł rekord Guinnessa w graniu na odpadkach

Podczas Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą zebrała się największa na świecie orkiestra, która, zamiast na tradycyjnych instrumentach, zagrała koncert na rzeczach pochodzących z recyklingu. Orkiestra, składająca się z uczestników woodstockowej imprezy, pobiła rekord Guinnessa.

2 sierpnia, po zakończeniu Woodstocku, na placu zostało wiele instrumentów. / Fot. PAP/Lech MuszyńskiPrzed godziną 14 oczy i uszy całego Przystanku Woodstock skierowane były na 630 perkusistów, którzy zagrali i zaśpiewali - "Mega bas wiezie nas! All For Planet!" i tym samym pobili rekord Guinnessa informuje Gazeta Wyborcza Zielona Góra

Przygotowania do bicia rekordu trwały dwa dni. Przez ten czas uczestnicy zabawy ćwiczyli pod czujnym okiem muzyków oraz własnoręcznie wykonywali swoje instrumenty. Rytm wybijano na starych drukarkach, wiaderkach po farbie, rzeźbach wykonanych z butelek po wodzie i plastikowych beczkach.

Fakt, że wielu uczestników w życiu nie trzymało jakiegokolwiek instrumentu w rękach nie przeszkodził w stworzeniu niesamowitego efektu końcowego. Ich muzyka niosła się przez cały Przystanek Woodstock. Wraz z wybiciem ostatniej nuty utworu rozpoczęła się ogromna euforia muzyków.

"All For Planet - Wszystko Dla Planety" - to tytuł piosenki, która została skomponowana specjalnie an ta okazję. Akcja ma na celu uświadomienie ludziom, że nie warto zaśmiecać świata rzeczami, które nadają się do recyklingu. Poprzedni rekord Guinnessa w tej dziedzinie należał do Brytyjczyków. Ich eko-orkiestra liczyła 350 muzyków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.