Facebook Google+ Twitter

PAH rozpoczęła zbiórkę na rzecz ofiar cyklonu w Birmie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-08 16:01

Jest już uruchomione specjalne konto bankowe, na które można wpłacać pieniądze. Pomoc ze strony Polskiej Akcji Humanitarnej ma być skierowana na zaspokojenie najpilniejszych potrzeb poszkodowanych Międzynarodowe organizacje pomocowe szacują, że w delcie rzeki Irawadi bez dachu nad głową i wody pitnej i żywności przebywa kilkaset tysięcy osób.


Michał Przedlacki, koordynator pomocy natychmiastowej PAH podkreśla, że ich sytuacja będzie coraz trudniejsza, bo w Birmie rozpoczyna się sezon monsunowy. Przedstawiciel PAH podkreśla, ze jego organizacja jest w stałym kontakcie z organizacjami, które są najbliżej ofiar tragedii. Wiele z nich nie ma jednak zezwoleń władz birmańskich na działania bezpośrednie, dlatego pomoc dla ofiar katastrofy napływa bardzo powoli. Michał Przedlacki zaapelował o jak największe wsparcie dla poszkodowanych, którzy bardzo potrzebują podstawowej pomocy, aby przeżyć.

Pieniądze na rzecz ofiar cyklonu Nargis są zbierane konto w Banku BPH numer 48 1060 0076 0000 3310 0015 5055 z dopiskiem BIRMA.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.pah.org.pl. Można też kontaktować się z organizacją dzwoniąc pod numer telefonu: (22) 828 88 82l lub za pośrednictwem e- maila pah@pah.org.pl.

IAR/ Falkowska/dyd

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.