Facebook Google+ Twitter

Pajkic da rewanż Kiełsie

30 czerwca dojdzie do rewanżowego pojedynku pomiędzy Grzegorzem Kiełsą, a Nevenem Pajkiciem. Kiełsa będzie miał szansę na pomszczenie jedynej jak do tej pory porażki na zawodowym ringu. Stawką walki będzie pas mistrza Kanady wagi ciężkiej.

- Chcę odzyskać swój tytuł - zapowiadał urodzony w Białymstoku Kiełsa. 27 marca tego roku olimpijczyk z Sydney przegrał jednogłośnie na punkty z niepokonanym dotychczas Nevenem Pajkiciem. Pochodzący z Sarajewa Pajkic (12-0, 5 KO) podobnie jak Grzegorz Kiełsa (11-1, 6 KO) od początku zawodowej kariery boksuje na terenie Kanady.

30-letni Polak jest żądny rewanżu, lecz jego rywal nie zamierza ułatwiać mu tego zadania: - Greg to wspaniały facet, sportowiec i mistrz, ale jeżeli chce odzyskać ten pas - nic z tego.

Kiełsa (194 cm wzrostu, 107 kg wagi) zdobył tytuł mistrza Kanady w 2008 roku pokonując na punkty Raymonda Olubowale. W pierwszej obronie tytułu "Stalowy Polak" znokautował w 8 starciu pogromcę Alberta Sosnowskiego - Arthura Cooka. Sosnowski 29 maja w Gelsenkirchen zawalczy z Witalijem Kliczko o tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBC.

Źródło:

Fightnews

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.