Facebook Google+ Twitter

Pakiet antykryzysowy USA przeszedł przez Izbę Reprezentantów

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-29 08:21

Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przyjęła pakiet antykryzysowy o wartości ponad 800 miliardów Debata nad planem przenosi się teraz do Senatu. Prezydent Barack Obama zabiega o to, by ostateczna wersja pakietu została uchwalona do połowy lutego.

Przyjęcie pakietu antykryzysowego jest sukcesem Baracka Obamy. Nie odniósł go jednak w takim stylu, jak pragnął. Prezydent USA zabiegał o poparcie planu przez obie partie w Kongresie. Za pakietem byli jednak tylko Demokraci. Republikanie głosowali przeciw twierdząc, że pakiet obejmuje zbyt wiele zbędnych wydatków.

Przyjęty przez Izbę Reprezentantów plan przewiduje obniżki podatków dla osób indywidualnych i firm na kwotę 275 miliardów dolarów. 550 miliardów, czyli dwukrotnie więcej, stanowią w nim wydatki rządu federalnego.

Jednak, z tej kwoty tylko 40 miliardów dolarów przeznaczono na budowę dróg i mostów oraz transport publiczny, a 50 miliardów na unowocześnienie sieci elektrycznej i infrastrukturę związaną z nowymi źródłami energii.

Większość rządowych pieniędzy pójdzie na zasiłki dla bezrobotnych, ubezpieczenia zdrowotne, kupony żywnościowe dla najbiedniejszych oraz dofinansowanie szkół i policji.

Pracę nad planem antykryzysowym rozpoczął już amerykański Senat. Głosowania nad ustawą przewidziano na przyszły tydzień. Później rozpoczną się negocjacje pomiędzy oboma izbami Kongresu nad ostateczną wersją pakietu.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.