Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15987 miejsce

Pakiet klimatycznego biznesu!!!

Bardzo niskie ceny węgla na rynku światowym są bezpośrednio związane z wprowadzeniem w UE anty-przemysłowego pakietu klimatyczno – energetycznego, który dotarł również do Chin. Nie jednak o czysty klimat a o biznes tutaj głównie chodzi!!!

 / Fot. en.wikipedia.org


Pod hasłem wprowadzenia ochrony czystego klimatu w UE, w ostatnich kliku latach Komisja Europejska wprowadziła drastyczne ograniczenia emisji, CO2 przez firmy działające na terenie wspólnoty. Ta anty-przemysłowa polityka UE znalazła swoje odzwierciedlenie w drastycznym spadku ceny najpierw węgla energetycznego a potem także i koksowego.

Uderzenie w węgiel energetyczny było spowodowane ekspertyzami tych naukowców, którzy uznali, że głównym emitentem, CO2 jest energetyka węglowa a w drugiej kolejności największymi emitentami są stalownie. Dlatego właśnie w ostatnim czasie w UE rozpoczęto proces stopniowego wygaszania pieców hutniczych, co spowodowało również obniżenie ceny węgla produkowanego przez JSW.

http://gornictwo.wnp.pl/gornictwo-hutnictwo-i-energetyka-przerazone-pakietem-klimatycznym-potrzebny-opt-out,245029_1_0_0.html

http://forsal.pl/artykuly/733288,polityka-klimatyczna-ue-unijne-limity-emisji-co2-zaszkodza-firmom.html

http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/hutnictwo-pakiet-klimatyczny-to-dla-polski-katastrofa,2051044,4199

http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,17286814,Eksperci__pakiet_klimatyczny_UE_uderza_w_polska_energetyke.html

Jednak głównym pomysłodawcom wprowadzenia pakietu klimatyczno – energetycznego wcale o klimat nie chodzi a wyłącznie o biznes, jaki można na tym klimacie zrobić. Głównym beneficjentem wprowadzenia tego podatku węglowego mają być oczywiście największe banki „inwestycyjne” świata.


Carbon Capitalists Warming to Climate Market Using Derivatives:
http://www.bloomberg.com/apps/news?pid=newsarchive&sid=aXRBOxU5KT5M

Dlatego właśnie stworzono teorię o globalnym ociepleniu klimatu. Stworzono jedno wielkie globalne oszustwo, które niszczy przemysł w naszym kraju!!!


I w tym celu właśnie powiązano pakiet klimatyczny z wprowadzeniem handlu emisjami CO2. Ten handel przynosi już dzisiaj krociowe zyski bankowi inwestycyjnemu Goldman Sachs. Oznacza to, że im więcej krajów przyjmie założenia tego pakietu, tym większe będą zyski tego banku i tym więcej kopalni czy hut w krajach o wyższych kosztach produkcji, będzie musiała upaść, bo o cenach węgla nie będzie już decydowała UE, ale wyłącznie Azja gdzie koncerny traktują ludzi jak niewolników.

Jeszcze niedawno cena węgla koksowego była napędzana przez popyt generowany przez chińską gospodarkę. I dlatego właśnie cena węgla koksowego produkowanego przez JSW dochodziła nawet do 300 dolarów za tonę. Dlaczego więc teraz jest inaczej?

W mojej ocenie cena węgla była przez pewien okres tak wysoka, ponieważ to się bardzo opłacało innemu potężnemu bankowi inwestycyjnemu kontrolującemu azjatycki rynek surowcowy, który nawet połączył siły z największym bankiem Chin – zmieniając swoją nazwę z J.P Morgan na J.P Morgan Chase. Kiedy więc ten bank zauważył, jakie zyski osiąga jego spekulacyjny kolega – (Goldman Sachs) na handlu emisjami CO2, postanowił finansowo „lobbować” za tym, aby ten pakiet wprowadziły też Chiny. No i jak widać udało się!

http://www.politykaglobalna.pl/2014/11/czy-chiny-sa-gotowe-zaangazowac-sie-w-walke-ze-zmianami-klimatu/

Potężną siłą tych 2 banków jest to, że od czasu wybuchu pierwszego światowego kryzysu giełdowego to właśnie te banki kontrolują światowy rynek surowcowy jak też i na rynku finansowym zaliczani są do największych spekulantów świata, co opisałem w szeregu moich artykułów. Powiem więcej, nie znam kryzysu finansowego czy gospodarczego na świecie, na którym by te 2 banki nie zarobiły.

Sądzę, że głównym lobbystą wprowadzenia w UE antyprzemysłowego pakietu klimatyczno – energetycznego jest bank Goldman Sachs. Skoordynowana gra na obniżkę cen węgla prowadzona przez bank Goldman Sachs oraz J.P Morgan Chase na rynku surowcowym- doprowadziła do sytuacji, w której o obecnych cenach węgla na świecie decydują spółki węglowe o najniższych kosztach produkcji, bo tam też przenoszą produkcję najbardziej liczący się producenci stali.

W tym przypadku nie mamy, więc do czynienia z grą rynkową-, lecz grą największych spekulantów rynkowych, którzy rujnują ten rynek dla osiągnięcia maksymalnych zysków.

Nie mam, co do tego żadnej wątpliwości, że gdyby UE nie wprowadziła „podatku węglowego”, JSW pozostałaby liczącym się producentem węgla koksowego w Europie, mającym istotny wpływ na kształtowanie jego ceny. Obecnie ze względu na wprowadzenie tego podatku, JSW jest całkowicie zależna od cen światowych, niekorzystnych dla spółki.

Jestem też przekonany, że na niskie ceny akcji JSW są wynikiem celowej wysprzedaży akcji przez największych spekulantów finansowych – takich jak Goldman Sachs oraz J.P Morgan, które nie tylko były głównymi doradcami prywatyzacyjnymi JSW, na czym zarobiły olbrzymie pieniądze, ale też i posiadały największą liczbę tych akcji z instytucji finansowych. Co ciekawe te same banki znajdują się na liście tych banków, które rekomendują, jaka powinna być docelowa cena akcji JSW. I pod uzyskanie dokładnie tej ceny grają, ciągnąć za sobą rynek w dół i powodując, że cena akcji tej firmy jest ostatecznie tak niska.

http://forsal.pl/artykuly/830226,jsw-jpmorgan-ponowil-rekomendacje-niedowazaj.html

http://forsal.pl/artykuly/839687,jsw-goldman-sachs-ponowil-rekomendacje-sprzedaj.html

http://forsal.pl/artykuly/849233,jsw-goldman-sachs-ponowil-rekomendacje-sprzedaj.html

I dlatego uważam, że pieniądze z wyższego kursu akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej nie rozpłynęły się w powietrzu, lecz zostały przejęte przez te główne banki, które pozostałych mniejszych posiadaczy akcji tej spółki- dosłownie puściły w skarpetkach, co nie jest rzeczą nową w przypadku działalności tych wytrawnych i niezwykle skutecznych światowych spekulantów. Tak, więc zdecydowanie można powiedzieć, że indywidualni zarówno akcjonariusze jak i interesariusze JSW są nie tyle sponsorami samej spółki, co po prostu kliku banków, które miały główny wpływ na wycenę akcji Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Zwolennicy podatku węglowego proponują, aby miejsce górnictwa zajęły firmy wytwarzające alternatywne źródła energii. Czy to jednak przypadek, że te firmy w zdecydowanej większości pochodzą z Izraela? Jeśli firmy i doradcy z Izraela pracują jako eksperci w dziedzinie ochrony środowiska dla takich instytucji jak Bank Światowy.To już teraz chyba wiemy kto stoi za tym agresywnym "lobbingiem" na rzecz wprowadzenia pakietu klimatyczno - energetycznego oraz zastąpienia energetyki opartej na węglu, alternatywnymi źródłami energii.

http://www.izrael.badacz.org/izrael/gospodarka_sukces.html

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

@ Marek Szolc
tyle wysiłku, żeby skierować problem na "ocieplenie".
A tymczasem analiza z węglowego podwórka bliższa nam teraz, niż kiedykolwiek była.
http://www.forbes.pl/sytuacja-gornictwa-w-polsce,artykuly,190494,1,1.html#

Komentarz został ukrytyrozwiń

W latach 70-tych Niemcy, a w 80-tych Wielka Brytania zamykały kopalnie i huty, bo Chese z Morganem poszli w ustronne miejsce i jeden drugiemu dał buzi, a drugi wręcz odwrotnie. Pocieszne jest jak pijana mrówka, trochę niedowidząca i lekko niedosłysząca, peroruje o ekosystemie sawanny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.