Facebook Google+ Twitter

Pakiet kontrolny w TRO MEDIA SA przejęty za 20 mln zł

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-07-03 14:15

Spółka nowych technologii TRO MEDIA ma nowego dominującego akcjonariusza – Beyond Investments, fundusz z udziałem kapitału zagranicznego, który poprzez grupę podmiotów nabył pośrednio pakiet 67% akcji spółki.

Wartość transakcji to 20 mln zł. Wraz ze zmianą właścicielską dotychczasowy główny akcjonariusz, założyciel i prezes spółki – Marcin Misztal złożył rezygnację z pełnionego stanowiska, a na prezesa spółki został powołany Damian Łaba.

- Cieszę się, że po wielotygodniowych negocjacjach udało nam się wypracować warunki, na jakich
dokonaliśmy przejęcia. Analizowaliśmy wiele spółek z branży ICT przed wyborem TRO MEDIA SA – jestem zdania, że dokonaliśmy słusznego wyboru – powiedział Damian Łaba.

Nowy prezes spółki zaznaczył, iż posiada przygotowaną nową strategię dot. rozwoju grupy kapitałowej i przedstawi ją w najbliższych tygodniach. - Mam nadzieję, że w ciągu najbliższych 2-3 tygodni uda nam się dokonać dwóch istotnych dla Spółki akwizycji. Jestem zdania, że jeszcze w tym roku będziemy w stanie znacząco zwiększyć przychody i zyski zarówno TRO MEDIA SA jak i spółek portfelowych.

Damian Łaba karierę biznesową rozpoczął już w 1991 roku. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania zespołem i sprzedażą. Posiada bogatą wiedzę i doświadczenie w dziedzinie nowych technologii, projektowania i wdrażania systemów informatycznych oraz transakcji kapitałowych.

Dotychczasowy prezes - Marcin Misztal
zgodnie z porozumieniem stron transakcji przez okres minimum jednego roku będzie pełnił funkcję doradcy zarządu spółki.

Beyond Investments Sp. z o.o. jest firmą inwestycyjną, która od ponad 5 lat zajmuje się inwestycjami na rynku nowych technologii. Spółka posiada w swoim portfolio spółki o znaczącej wartości, działające w branży ICT. - Fundusz nie wyklucza połączenia spółek z własnego portfela z TRO MEDIA SA tak by w efekcie powstała grupa mogąca przenieść swoje notowania na parkiet główny GPW - mówi Dyrektor Zarządzający funduszu Grzegorz Czapla.

TRO MEDIA SA jest spółką notowaną na rynku NewConnect od września 2010 roku. W skład aktywów podmiotu wchodzi grupa spółek publicznych i niepublicznych, m.in. Domenomania.pl SA zajmująca się hostingiem i rejestracją domen, Velto SA działająca w obszarze nowych technologii, Macro Games SA działająca na rynku gier komputerowych czy Cloud Technologies zajmująca się tematyką cloud computingu.
( )

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.