Facebook Google+ Twitter

"Pakiet zaufania" dla rynku bankowego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-13 09:33

Prezes Narodowego Banku Polskiego przedstawił "pakiet zaufania" dla rynku bankowego. Jego elementy to działania na rzecz animacji rynku, płynności na rynku finansowym, płynności walutowej i na rzecz dobrych relacji między bankami.

Prezes Sławomir Skrzypek oświadczył, że sytuacja polskich banków jest dobra i stabilna. Nie ma zagrożeń płynności na rynku międzybankowym ani w spłatach kredytów hipotecznych. Prezes przyznał jednak, że spadło zaufanie w transakcjach międzybankowym, o czym świadczy wzrost indeksu WIBOR. Prezes NBP zapowiedział, że jego instytucja będzie działać na rzecz wzrostu zaufania między bankami. Podkreślił, że nie ma problemów z płynnością finansową, ale NBP jest gotowy do okresowego zasilenia banków, które będą tego potrzebować. Przygotowuje się też do zasilenia, w razie potrzeby, płynności walutowej. Sławomir Skrzypek powiedział, że NBP zacieśnił współpracę z innymi bankami, aby działać na rzecz dobrych relacji między nimi.

Skrzypek wyraził przekonanie, że "pakiet zaufania", przygotowany razem ze Związkiem Banków Polskich, poprawi sytuację na rynku finansowym. Dodał, że w razie potrzeby pakiet może być rozszerzony o nowe elementy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.