Facebook Google+ Twitter

Pakistan: 100 osób zginęło w wyniku trzęsienia ziemi

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-29 07:14

Ponad 100 osób zginęło w Pakistanie w wyniku silnego trzęsienia ziemi w południowo-zachodniej prowincji Beludżystan. Liczbę rannych miejscowe władze szacują na co najmniej sześćdziesiąt.

Świadkowie są przekonani, że liczba ofiar będzie większa. Wstrząsy o sile powyżej sześciu stopni w skali Richtera nawiedziły nad ranem obszary Beludżystanu kilkadziesiąt kilometrów od miasta Kweta oraz miejscowości Ziarat. W samej Kwecie oraz okolicznych osadach i wioskach zawaliło się wiele domów.

Władze lokalne wezwały na pomoc wojsko. Trwa akcja dostarczania poszkodowanym artykułów pierwszej potrzeby - namiotów, koców, wody oraz żywności. W rejon trzęsienia ziemi przerzucane są także ekipy ratownicze i medyczne.

Pakistan nawiedzają wstrząsy wtórne. Do tej pory odnotowano siedem takich wstrząsów. Sejsmolodzy ostrzegają przed następnymi. Wstrząsy wtórne nie przekroczyły do tej pory pięciu stopni w skali Richtera. Sejsmolodzy ostrzegają jednak, iż w ciągu najbliższych dni mogą się powtarzać, a niektóre z nich mogą przekroczyć szósty stopień w skali Richtera.

W Pakistanie ciągle pamięta się o trzęsieniu ziemi z roku 2005, które nawiedziło Kaszmir. Zginęło wtedy 75 tysięcy ludzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.