Facebook Google+ Twitter

Pakistan. 20 ofiar ataku zamachowców-samobójców

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-21 12:10

W Pakistanie dokonano zamachu na zakład zbrojeniowy. W dwóch eksplozjach zginęło co najmniej dwadzieścia osób, a kilkadziesiąt zostało rannych.

Do zamachu doszło niedaleko miejscowości Taxila, na północny-zachód od stolicy kraju Islamabadu. Według wstępnych informacji, dwóch zamachowców-samobójców zdetonowało ładunki wybuchowe przy bramach fabryki uzbrojenia. Ofiary to przede wszystkim ludzie wychodzący z pracy.

W ostatnich dniach w Pakistanie wzrosła gwałtownie liczba zamachów na obiekty użyteczności publicznej. Przedwczoraj przy granicy z Afganistanem dokonano zamachu na szpital, w którym śmierć poniosły 33 osoby. W Pakistanie od dawna dochodzi do zamachów, o które władze oskarżają talibów oraz zwolenników Al-Kaidy. Aktywność terrorystów wzrosła po załamaniu się rozmów, prowadzonych z ekstremistami przez nowe władze Pakistanu. Komentatorzy są zdania, że wzrost liczby zamachów jest odpowiedzią talibów na prowadzoną przez armię operację bojową, skierowaną przeciw ekstremistom na pograniczu pakistańsko-afgańskim.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.